BREAKING NEWS

Koronavirusi drejt zhdukjes në Shqipëri, ja sa persona kanë rezultuar të infektuar me Covid-19 në 24 orët e fundit, asnjë humbje jete

Koronavirusi drejt zhdukjes në Shqipëri, ja sa persona kanë
x
BREAKING NEWS

Mjekësia në zi/ Ndahet nga jeta mjeku i njohur shqiptar, kolegët e tij japin lajmin e trishtë: Humbje e madhe! (EMRI+FOTO)

Mjekësia në zi/ Ndahet nga jeta mjeku i njohur shqiptar, kolegët
x

Aktualitet

Babai i saj shkon të vaksinohet me Pfizer, gazetarja shqiptare nxjerr skandalin: U shtanga kur pashë se i kishin dhënë...

Babai i saj shkon të vaksinohet me Pfizer, gazetarja shqiptare nxjerr

Gazetarja Ardiana Thaçi ka shkruar në Facebook se babai i saj është vaksinuar para katër ditësh. Por, ajo thotë se në vend të vaksinës Pfizer, në kartelën e vaksinimit shkruan se babait i saj ka marrë vaksinën AstraZeneca.

Sipas saj, babai u vaksinua më 6 maj, ndërkaq në kartelën e vaksinimit, figuron emri i vaksinës AstraZeneca në vend të asaj Pfizer. Kjo pasi dozat e vaksinës AstraZeneca janë harxhuar para datës 6 maj.

“…Me tha edhe që kishte shku në qendrën e vaksinimit, por i kishin thënë që janë harxhu vaksinat dhe se shumë shpejt vinë të tjerat. Nejse, për mos me e zgjatë shumë, vaksinat erdhen kontigjenti prej 5 mijë copash të firmës Pfizer-BioNTech. E thirrin babën, i lumtur sa më s’ka, shkon edhe e merr vaksinën. Ama, unë u befasova kur e pashë që ai e kishte marrë vaksinen ASTRA-ZENECA e jo Pfizer. Tash ka dolën e si ‘pollën’ këto AstraZeneca-t, unë se di!!!”, ka shkruar Thaçi në Facebook.

Babai i saj shkon të vaksinohet me Pfizer, gazetarja shqiptare nxjerr

Më të lexuarat