Kërko Për

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

Bagazhin e makinës me 114 mijë euro, arrestohen 2 shqiptarë në Itali

Postuar: 20/11/2018 - 09:19

Policia italiane ka arrestuar një shqiptar dhe një kosovar. Mësohet se gjatë kontrollit dy shqiptarëve iu gjet në makinë një shumë prej 114 mijë eurosh të padeklaruara.

Dy shiqptarët emrat e të cilëve nuk bëhen me dije tentuan të nxjerrin shumë e konsiderueshme të parave të padeklaruara nga territori italian.

Policia sekuestroi sasinë e eurove dhe tashmë po heton për burimin, ndërkohe që poseduesit kanë kërkuar të paguajnë direkt masën e gjobës sipas ligjit.

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 21/02/2019 - 18:26

Opozita u mblodh sot para Parlamentit për të dorëzuar mandatet dhe duke kërkuar largimin e kryeministrit Edi Rama.

Postuar: 21/02/2019 - 17:52

Forcat opozitare organizuan sot protestën e radhës ku dorëzuan mandatet dhe paralajmëruan rrëzimi

Postuar: 21/02/2019 - 16:48

 Deputetja Grida Duma është një prej figurave femërore me seksi të Partisë Demokratike.

Postuar: 21/02/2019 - 16:15

Policia e Pogradecit ka arrestuar postierin e Postës së qytetit për veprat penale “Shpërdor

Postuar: 21/02/2019 - 15:40

Sipas informacioneve, dy gardistët e kreut legjendar të PD, Sali Berisha, nga Garda e Republikë