Kërko Për

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

Banda e Avdylajve/ Klodiana Lala tregon detajet: Anëtarët e grupit kanë folur me deputetë dhe kryetar bashkie

Postuar: 22/10/2018 - 22:31

Në studion e emisionit “Opinion” gazetarja Klodiana Lala ka lexuar një fragment nga dosja në ngarkim të personave të bandës së Avdylajve. Sipas Lalës këta shtetas kanë biseduar me përfaqësues të lartë të institucioneve në Shqipëri.

Sipas dosjes: “Nga përgjigmet vërehen biseda me kryetarë bashkie, deputetë dhe ish-deputetë. Duket qartë interesimi për të marrë përfitime nga shërbimet publike”.

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 18/01/2019 - 20:19

Prej më shumë se një jave studentët kanë përshkallëzuar protestën, ku përveç bojkotit të mësimit, janë ngujuar në fakultetet përkatëse.

Postuar: 18/01/2019 - 19:21

Operatori i Shpërndarjes së Energjisë Elektrike (OSHEE), njofton abonentët e Lushnjes dhe Fieri

Postuar: 18/01/2019 - 19:06

I dyshuari kryesor për vrasjen e një bodigardi anglez, që ishte në krye të detyrës jashtë një r

Postuar: 18/01/2019 - 18:45

Në ditën e 76-të të protestës së tyre banorët e Astirit kanë dalë edhe këtë të premte në protestë

Postuar: 18/01/2019 - 18:25

Mediat italiane kanë publikuar disa pamje të grabitjeve të shtëpive dhe lokaleve nga ana e shqi

Postuar: 18/01/2019 - 18:03

Ditën e sotme vendi u përfshi nga reshje të dobëta shiu, por edhe për ditën e nesërme priten re

Postuar: 18/01/2019 - 17:48

Rezultoi e dështuar përpjekja e një shqiptari dhe një italiani për të kontrabanduar 3 ton cigar