BREAKING NEWS

“Ju heqim non gratat”/ Skandali i McGonigal, "bomba" nga Milaim Zeka: Ja premtimi për Gjykatën e Hagës

“Ju heqim non gratat”/ Skandali i McGonigal, "bomba" nga
x
BREAKING NEWS

Sherr mes disa të rinjve në një lokal, raportohet për të plagosur

Sherr mes disa të rinjve në një lokal, raportohet për
x
BREAKING NEWS

Ngjarja tronditëse në Gramsh, flet kryeplaku i fshatit: Jemi të shokuar, na ka lënë pa fjalë

Ngjarja tronditëse në Gramsh, flet kryeplaku i fshatit: Jemi të
x
BREAKING NEWS

Autori pastroi gjakun dhe mbuloi trupat e viktimave, zbardhen detaje të reja për ngjarjen e rëndë në Gramsh

Autori pastroi gjakun dhe mbuloi trupat e viktimave, zbardhen detaje të
x
BREAKING NEWS

E rëndë/ I riu u ther me thikë në 2 të mëngjesit te Sheshi Skënderbej, policia del me thirrjen e rëndësishme për qytetarët

E rëndë/ I riu u ther me thikë në 2 të mëngjesit
x
BREAKING NEWS

Sëmuret Edi Rama, kryeministri mungon në eventin e rëndësishëm, zbardhen me shpejtësi detajet

Sëmuret Edi Rama, kryeministri mungon në eventin e
x
BREAKING NEWS

Tragjedia në Gramsh/ Hapen dyert e mortit në shtëpitë e viktimave, fqinji rrëfen situatën mes vëllezërve

Tragjedia në Gramsh/ Hapen dyert e mortit në shtëpitë e
x
BREAKING NEWS

Gazetari Robert Papa zbulon arsyen pse SHBA nuk e shpall dot non grata Edi Ramën: Është një goditje e madhe

Gazetari Robert Papa zbulon arsyen pse SHBA nuk e shpall dot non grata Edi
x

Aktualitet

Banesa e tij ishte shndërruar në laborator kokaine/ Zyrtari i lartë i PS-së një emër i njohur i shpëtoi një atentati në 2008-ën, 2 vite më vonë u ndalua nga policia për…

Banesa e tij ishte shndërruar në laborator kokaine/ Zyrtari i

Viktor Cervanaku në shtëpinë e të cilit u zbulua një laborator për përpunimin e kokainës që sasia e sekuestruar kapte vlerën 40 milionë euro nuk është një emër i panjohur për opinionin publik , jo vetem në Fier.

Per shumë vite ai ka qenë kryetar i komunes Frakull te Fierit, nën siglen e Partisë Socialiste. Në vitin 2006 ai është kallëzuar penalisht nga Inspektoriati i Deklarimit te Pasurive për “ refuzim për deklarim” por shpëtoi nga ndjekja penale për shkak te një amnistie të miratuar nga Parlamenti në fund te atij viti.

Banesa e tij ishte shndërruar në laborator kokaine/ Zyrtari i

Në vitin 2008 , Viktor Cervanaku ka qenë obiektiv i një atentati te dështuar nga R. Kapaj. Ky i fundit ishte acaruar me kryekomunarin e Frakullës pasi nuk arrinte te merrte nje certifikate referuar raportimeve mediatike të kohës.

Ndërkohë ne vitin 2010 ai shoqërohet nga policia e Fierit nën dyshimet se qarkullonte me nje automjet të trafikuar nga Greqia. Në ate kohë Cervanaku udhetonte me një Range Rover me targa te vendit fqinj.

Në një reagim per mediat atë kohe, Cervanaku pranoi se ishte shoqeruar ne polici dhe kishte sqaruar ceshtjen e mjetit.Viktor Cervanaku vijonte të ishte aktiv në politiken lokale te Fierit edhe pse pas vitit 2015 me shkrirjen e komunave nuk ishte me drejtues i njesise vendore.

Sipas të dhënave të “ listes se pagave” të rrjedhura në publik vitin e kaluar rezultonte se Viktor Cervanaku ishte drejtor i Administrates tek Operatori i Sistemit te Transmetimit ndersa se fundi punonte ne sektorin e burimeve njerezore.