Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

Banorët e Marinzës mohojnë se janë dëmshpërblyer të vdekurit

Postuar: 20/03/2017 - 20:14

Emisioni BOOM i është rikthyer sërish denoncimit të bërë javën e kaluar me dëmshpërblimin e banorëve të Marinzës në Roskovec, të prekur nga dëmtimi i puseve të naftës.

Në puntatën e kësaj të hënë janë sqaruar disa banorë, ku në listat e publikuara nga bashkia figuronin edhe 4 persona që kishin ndërruar jetë.

Personat të cilët figurojnë në listë nuk janë dëmshpërblyer.

Denoncues: Unë jam Viktor Ngjeliu jam djali i Llazi Ngjeliut. Duke ndjekur emisionin BOOM në Ora Neës kam parë se atje del varri i babait tim, duke u diskutuar që ka marrë lekë ose është dëmshpërblyer. Opinioni në fshat është përhapur që Llaz Ngjeliu ka marrë para. Ndoshta ne e kemi kuptuar gabim. Fshati dhe gjithë zona po diskuton që ne kemi marrë para.

Denoncues: Shqetësimi im është vetëm të dalë sa më shpejt në media që këta 4 veta të vdekur nuk janë dëmshpërblyer.

Gazetarja: Ju e keni tokën realisht të dëmtuar ?

Denoncuesi: Po

Gazetarja: Si do ja bëni me tokën, duke qenë se akoma nuk kemi bërë procedurën e çeljes së trashëgimisë?

Denoncuesi: Ne do përpiqemi që të bëjmë çeljen e trashëgimisë

Denoncuesi: Unë them që ështu sic janë nisur shkresat nga bashkia le të shkojnë atje ku ti çojë kryetarja dhe të vlerësohet toka që sot për dëmin që është bërë dhe kur ne të bëjmë gati dokumentat të tërheqim paratë. Nëse nuk i bëjmë gati dokumentat nuk i duam paratë.

Denoncuesi: Problemi që është ngritur është në interes të  kësaj pjese. Sic janë gjithësecili me ekonominë e vetë sepse të paguash lekë, të shkosh tek tapitë është një problem tepër enigmatik dhe to kosto dhe kohë.

 

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 
Total votes: 6

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 29/05/2017 - 11:10

Një punonjës policie është goditur me mjete të forta në orët e para të mëngjesit të sotëm.

Postuar: 29/05/2017 - 10:41

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur sot në Prezë, ku një grua i ka dhënë fund jetës tragjikisht duke u vetëvarur në oborrin e banesës së saj.

Postuar: 29/05/2017 - 10:37

Mesnatën e së hënës, policia në qytetin Studenti është konfliktuar me dy të rinj, që e kanë kundërshtuar.

Postuar: 29/05/2017 - 10:36

Burime zyrtare nga policia e Lushnjës bënë me dije se Agzon Begaj, banues në Kolonjë ka rënë në pranga  pasi akuzohet se ka ushtruar dhunë fizike dhe psikologjike ndaj ish-

Postuar: 29/05/2017 - 10:29

I jepet sot lamtumira e fundit deputetit të LSI-së, Gjovalin Kadeli, i cili u nda nga jeta të premten nga një sëmundje e rëndë.

Postuar: 29/05/2017 - 10:22

 Dhjetëra vullnetarë, të rinj dhe intelektualë, anëtarë të Korpusit te Vullnetareve, punuan të djelën në zonën turistike të Shëngjinit, duke filluar një fushatë që do të zg

Postuar: 29/05/2017 - 10:11

Policia e Tiranës ka raportuar se një specialist i Shërbimit Informativ Shtetëror është kërcënuar ditën e djeshme.