Kërko Për

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

Banorët e Durrësit ngrihen në protestë për të disatën herë, kjo është arsyeja

Postuar: 12/02/2019 - 15:45

Rruga Durrës-Shijak, ka nxjerrë sërish në protestë banorët e njësisë administrative Xhafzotaj dhe Rrashbull, të cilët jetojnë dhe ushtrojnë aktivitetin e tyre në këtë zonë.

Në shenjë revolte protestuesit bllokuan për disa minuta rrugën, duke penguar lëvizjen e automjeve. Ata kërkuan të ndërhyhet për rehabilitimin e kësaj rruge, e cila është kthyer në makthin e drejtuesve të automjeteve.

Ky segment, thonë banorët, është thuajse i pakalueshëm për shkak të gropave të shumta të hapur në të gjithë gjatësinë e tij. Nëse nuk do të ketë një reagim të autoriteteve ata shprehen se protestat e tyre do të vijojnë.

Rruga Shijak-Durrës, e gjatë 8 kilometra përshkohet në te dyja korsitë e saj nga banesa dhe biznese, duke u konsideruar ndër segmentet me përqëndrimin më të madh të zhvillimit ekonomik.

Por pavarësisht kësaj ky segment është lënë në mëshirë të fatit, duke u anashkaluar nga autoritetet në investime.

Që prej vitit të kaluar banorët kanë protestuar  disa here për këtë segment, por pa mundur të gjejnë zgjidhje.

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 16/02/2019 - 14:06

Vala e protestave pushton edhe Shqipërinë. Kështu shkruan faqja italiane, Chronache.

Dhjetëra gazeta të huaja kanë raportuar për atë që po ndodh në Tiranë.

Postuar: 16/02/2019 - 14:05

Gazi lotsjellës i hedhur nga Garda e Republikës në drejtim të protestuesve ka prekur edhe disa

Postuar: 16/02/2019 - 14:00

Ish-kryeministri Sali Berisha nuk është larguar asnjë minutë nga protesta që ka nisur prej orës 1

Postuar: 16/02/2019 - 13:51

Petrit Vasili vjen me një reagim drejt e nga Facebook-u ndaj protestes së ditës së sotme duke thë

Postuar: 16/02/2019 - 13:45

Ndërsa tymi dhe flakët kanë pushtuar zonën e Kryeministrisë, ky protestues duket se është i vetmi

Postuar: 16/02/2019 - 13:40

Zyrtarë të Ministrisë së Brendshme reagojnë për deklaratat e opozitës se policia ka provokuar qyt

Postuar: 16/02/2019 - 13:35

Situatë alarmante te Kryeministria.Një protestues është ngjitur në godinën kryeministrore.Ai ka