BREAKING NEWS

Rritet frikshëm bilanci i të prekurve me koronavirus në vend, 15 mjekë dhe infermierë rezultojnë pozitivë me COVID-19, dalin dyshimet kush i infektoi

Rritet frikshëm bilanci i të prekurve me koronavirus në vend, 15
x

Aktualitet

Banorët e Unazës së re nisin peticionin, kërkojnë shpalljen “non grata” të Borchardt

Banorët e Unazës së re nisin peticionin, kërkojnë

Gjatë protestës së qytetarëve të Unazës së Re, pranë drejtorisë së policisë mbrëmjen e djeshme, ambasadori i OSBE-së i tregoi gishtin e mesit protestuesve teksa ata thirrën “Rama Ik” në momentin që ai kaloi aty pranë.

Të indinjuar nga ky veprim, sot banorët kanë vendosur që të bëjnë një peticion kundër ambasadorit Borchardt ku deri tani kanë mbledhur 450 firma. Peticioni i banorëve të “Unazës së Re” kundër ambasadorit Borchardt, do t’i dërgohet OSBE-së në Vjenë.

 

Më të lexuarat