Kërko Për

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

Basha nuk e ftoi në takim, aktivisti i njohur i bën atë që nuk e kishte imagjinuar: Helm e kam gojën!

Postuar: 15/03/2019 - 14:46

Aktivisti Erion Kristo përmes një statusi në rrjetet sociale ka reaguar për faktin se nuk u ftua në takimit që kryedemokrati Basha pati dje me intelektualët, ku diskutuan për mbrojtjen e Teatrit Kombëtar.

Kristo tregon edhe takimin e vetëm që kishte pasur me Bashën në vitin 2016 dhe parashikimin që i doli pas tre vitesh.

Reagimi i Erion Kristos:

Ne nentor 2016, lideri i opozites Basha thirri ne nje takim intelektualet. Me thirri dhe mua. U cudita, se une sjam ne asnje liste. Po meqe kam qejf kur me ftojne shkova. Me erdhi radha per te folur. Thashe: zakonisht mua ne keto takime me ftojne vetem nje here. Qeshi gjithe asambleja.

Dje, Basha i mblodhi prape intelektualet. Mua nuk me thirren. Helm e kam gojen. Skane faj. Mua gjithmone me del fjala. Jo se humba ndonje gje, se po ai muhabet ishte. Por me pelqen te tallem me talljen qe politika i ben intelektit.

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 21/05/2019 - 23:49

 Aksident rrugor me një të vdekur në aksin kombëtar që lidh Tiranën me Durrësin.Ngjarja ndodhi sonte rreth orës 21:45 , në superstradën Durrës-Tiranë, thanë për noa.al burime nga policia e Durrësit.

Postuar: 21/05/2019 - 23:14

Gjatë ditës së nesërme priten reshje të dobëta ose lokalisht të dobëta në të gjithë territorin.Si

Postuar: 21/05/2019 - 22:28

Është aksidentuar mbrëmjen e sotme autobusi i linjës Tiranë-Kamëz.

Postuar: 21/05/2019 - 22:19

Ndërsa kanë mbetur edhe pak ditë nga zhvillimi i zgjedhjeve për votimin e kryetarit të ri të Akad

Postuar: 21/05/2019 - 21:56

Agjencia e kontrollit kufitar e Bashkimit Europian, Frontex, u vendos për herë të parë jashtë BE,

Postuar: 21/05/2019 - 21:21

Zgjedhja e prokurorit të Rrethit Gjyqësor Shkodër, Vatë Staka si anëtar i Këshillit të Lartë të P

Postuar: 21/05/2019 - 20:00

Guardia di Finanza në Romë, ka kryer një operacion të gjerë kundër një organizate të dedikuar në