BREAKING NEWS

Gazeta italiane zbulon prapaskenat e sherrit të tifozëve të Romës: Vodhën thikat nga një restorant që të godisnin...

Gazeta italiane zbulon prapaskenat e sherrit të tifozëve të
x
BREAKING NEWS

Vetëm pak ora para finales së Conderence League, Garda merr nën mbrojtje institucionet e rëndësisë së veçantë

Vetëm pak ora para finales së Conderence League, Garda merr nën
x
BREAKING NEWS

Covid-19 në Shqipëri/ Ministria e Shëndetësisë publikon shifrat, ja sa raste të reja ka pasur në 24 orë

Covid-19 në Shqipëri/ Ministria e Shëndetësisë publikon
x
BREAKING NEWS

Marrëdhëniet me NATO-n, Gjenerali amerikan: Shqipëria, vëllai i madh në rajon! Zbulon dhuratën që i ka bërë Rama

Marrëdhëniet me NATO-n, Gjenerali amerikan: Shqipëria,
x
BREAKING NEWS

“E kam të vështirë të shpreh mirënjohjen...” Rama: Do shkel protokollin, të flas në anglisht që të shmang përkthimin e keq, ndonjëherë krijon probleme mes meje dhe SHBA-së…

“E kam të vështirë të shpreh
x
BREAKING NEWS

Kryeministri Rama zbulon projektin e rëndësishëm: Bazë detare të NATO-s në Shqipëri

Kryeministri Rama zbulon projektin e rëndësishëm: Bazë
x
BREAKING NEWS

“Shqipëria dhe shqiptarët janë shumë pro-amerikanë”, Rama i jep medaljen “Ylli i Madh i Mirënjohjes Publike” komandantit të NATO-s

“Shqipëria dhe shqiptarët janë shumë
x
BREAKING NEWS

Vrau 82-vjeçaren dhe e hodhi në një kazan mbeturinash, Gjykata e Fierit dënon Skënder Krasniqin, ja sa vite burg do të vuajë

Vrau 82-vjeçaren dhe e hodhi në një kazan mbeturinash, Gjykata
x

Aktualitet

Basha, Rama, Kryemadhi apo Berisha? Mentor Kikia tregon se kush do t'i fitojë zgjedhjet e 6 marsit

Basha, Rama, Kryemadhi apo Berisha? Mentor Kikia tregon se kush do t'i

Zgjedhjet e pjesshme të 6 marsit tronditin ekuilibrat e deritanishëm dhe testojnë më shumë sesa maxhorancën, opozitën.

Analisti Mentor Kikia tha se përçarja e thellë në gjirin e opozitës do t’i japë maxhorancës edhe ato bashki që i mungojnë.

“Kur zihen dy palë fiton i treti. D.m.th. fiton PS. Beteja është më e ashpër mes vetë opozitës. Kemi dy PD që kanë 5 muaj që luftojnë ku kishte më shumë njerëz, në stadium apo në Pallatin e Kongreseve. Kemi një LSI që u fut në marrëveshje parazgjedhore me PD dhe doli e zhgënjyer, që përtej aleancave në dukje kishte pasur një luftë të nëndheshme. Pra do të kemi prishje të ekuilibrave të mëhershëm”, tha Kikia për MCN Tv.

Më të lexuarat