BREAKING NEWS

Gati 4 mijë testime! Ja sa raste të reja me COVID u regjistruan në 24 orët e fundit në Shqipëri, zbulohen zonat më 'të nxehta'

Gati 4 mijë testime! Ja sa raste të reja me COVID u regjistruan
x

Aktualitet

Bashkia e qytetit verior jep ALARMIN: Kjo rrugë është shumë e rrezikshme!

Bashkia e qytetit verior jep ALARMIN: Kjo rrugë është shumë

Bashkia e Pukës ka njoftuar shoferët që përdorin sëgmentin rrugor Kryqëzim Hadroi - Gjegjan – Mirditë, se qarkullimi në këtë rrugë do të pezullohet përkohësisht.

Në njoftim thuhet se bashkia Pukë ka vendosur ndërhyrjen për evitimin e rrezikut sa të jetë e mundur, duke bërë shembjen e një pjese shkëmbore që rrezikon rënien.

Ndaj nesër nga ora 11:00 -13:00 aksi rrugor Kryqëzim Hadroi - Gjegjan - Mirditë do të jetë i bllokuar.

Njoftimi i bashkisë Pukë:

PËR PEZULLIMIN E PËRKOHSHËM TË QARKULLIMIT NË RRUGEN E GJEGJANIT

Nisur nga rrezikshmëria me të cilen po përballen përdoruesit e segmentit rrugor nacional, Kryqëzim Hadroi - Gjegjan - Mirditë, bashkia Pukë ka vendosur ndërhyrjen me forcat e veta për evitimin e rrezikut sa të jetë e mundur. (Shembjen e një pjese shkëmbore që rrezikon rënjen)

Për këtë qëllim, nesër, e Hënë, datë, 18.01.2021, aksi rrugor Kryqëzim Hadroi - Gjegjan - Mirditë do të jetë i bllokuar nga ora 11:00 -13:00.

Janë të lutur të gjithë përdoruesit e këtij segmenti rrugor të na mirkuptojnë me qëllim shmangien e rrezikut nga rënja e vazhdueshme e gurëve dhe pjesëve të tjera shkëmbore.

Edhe pse kjo ndërhyrje nuk është detyrim i bashkisë Pukë përshkak se segmenti është në inventarin e ARRSH, ndërhyrja realizohet me vendim të kreut të bashkisë Pukë, z.Gjon Gjonaj, nisur nga ankesat e shumta të qytetarve të kësaj zone dhe rrezikun që kanoset në këtë pjesë territorjale në juridiksionin e bashkisë Pukë.

Ju faleminderit për mirkuptimin!