BREAKING NEWS

Përditësimi zyrtar/ Rritet sërish numri i të prekurve me Covid-19, Ministria zbulon shifrat e 24 orëve të fundit

Përditësimi zyrtar/ Rritet sërish numri i të prekurve me
x

Aktualitet

Bashkia e Tiranës nis fuqishëm punën, dezinfekton tregjet publike në kryeqytet

Bashkia e Tiranës nis fuqishëm punën, dezinfekton tregjet

Krahas dezinfektimit të rrugëve dhe të hapësirave publike, Bashkia e Tiranës ka dezinfektuar edhe tregjet publike. 

Sikurse mund të shihni edhe nga këto foto,  grupet e punës të ngritura nga bashkia po kryejnë dezinfektimin e çdo tregu në Tiranë me qëllim parandalimin e përhapjes së COVID 19. 

Aksioni është shtrirë jo vetëm në tregjet pranë qendrës, por edhe në periferi. 

Ndërkaq, botet me solucion special bëjnë dezinfektimin e rrugëve të kryeqytetit ndërsa makina të posaçme hedhin dezinfektues në ajër.

Më të lexuarat