BREAKING NEWS

“Çështje madhore”/ Kryeministri Rama jep lajmin e rëndësishëm, zbulon vendimin më të ri të qeverisë së tij: Do e nisim në vjeshtë!

“Çështje madhore”/ Kryeministri Rama jep lajmin e
x
BREAKING NEWS

E PAPRITUR/ Gramoz Ruçi jep ‘live’ dorëheqjen nga PS, lë edhe mandatin e deputetit: Deklaroj fundin e...

E PAPRITUR/ Gramoz Ruçi jep ‘live’ dorëheqjen nga PS,
x
BREAKING NEWS

SURPRIZA e Kongresit të PS-së, vajza e të ndjerit Bashkim Fino me lot në sy mban fjalimin drithërues dhe zbulon vendimin që ka marrë: Do plotësoj porosinë e babait!

SURPRIZA e Kongresit të PS-së, vajza e të ndjerit Bashkim Fino me
x
BREAKING NEWS

Pamje spektakolare/ Nis Kongresi i jashtëzakonshën i PS, ja kush e shoqëronte kryeministrin Rama në momentin e hyrjes dhe gjesti i tij që tërhoqi vëmendjen (VIDEO-LIVE)

Pamje spektakolare/ Nis Kongresi  i jashtëzakonshën i PS, ja kush e
x
BREAKING NEWS

Situata e COVID-19 në vendin tonë, Ministria e Shëndetësisë jep lajmin e mirë, ja sa raste të reja janë shënuar në 24 orët e fundit (Harta e shpërndarjes)

Situata e COVID-19 në vendin tonë, Ministria e
x
BREAKING NEWS

Maturantët çohen në protestë para Qendrës për Shërbimin Arsimor, reagon 'flakë për flakë' ministrja Evis Kushi, tregon vendimin që pritet

Maturantët çohen në protestë para Qendrës për
x
BREAKING NEWS

Priten zhvillime të rëndësishme! Socialistët mbledhin sot Kongresin e jashtëzakonshëm në stadiumin “Air Albania”, rizgjidhen strukturat. Zbardhet e gjithë axhenda

Priten zhvillime të rëndësishme! Socialistët mbledhin sot
x
BREAKING NEWS

“Për të gjithë ata që i japin PS diçka sado të vogël”, Rama del me mesazhin e fuqishëm për të gjithë socialistët

“Për të gjithë ata që i japin PS diçka sado
x

Aktualitet

Bashkimi Europian nuk e futi Shqipërinë në listën e vendeve për lëvizjen e lirë, mjeku Alimehmeti tregon ‘provat’ pse kjo nuk duhet të ndodhte

Bashkimi Europian nuk e futi Shqipërinë në listën e vendeve

Bashkimi Europian nuk e futi Shqipërinë në listën e vendeve të sigurta për të hapur kufijtë, edhe pse me datë 15 pritet që kjo listë të përditësohet. Për këtë mjeku Ilir Alimehmeti tha se mund të jenë shumë kritere të tjera si ato mjekësore, por ajo që Shqipëria ka në fakt më të ulët se disa vende në rajon është numri R, pra niveli i transmetueshmërisë.

"Do marrim parasysh se koefiçienti bazohet në llogaritje. R aktuale në Shqipëri ëhtë 1.12, që do të thotë është mbi vlerën një, jemi në rritje të rasteve dhe këtë e shohim, kurse mos të harrojmë që në fillim qershori ishim tek 1.6 ka rënie të R në krahasim me qershorin por akoma s’kemi rënë poshtë nën 1. Ti kemi të qarta këto. Shtetet e tjera në Ballkan, Serbia e ka 1.4. Mali i Zi tek 1.7, 1.8, Kroaci tek 1.7. pra jemi në fakt në krahasim më shtetet e tjera me R-të ulët, por megjithatë jemi konsideruar shtet për tu mbyllur. Mund të flas vetëm për çështjet mjekësore, nuk duket se ka një rekomandim tipik, për të mbyllur apo për të pasur limitim, kufizim të Shqipërisë, duhet të ketë pasur edhe kritere të tjera dhe jo vetëm ato mjekësore."-tha mjeku Ilir Alimehmeti.

Më të lexuarat