Kërko Për

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

Bastet/ Artan Hoxha zbulon sa pika të licensuara operojnë në Shqipëri

Postuar: 17/10/2018 - 21:06

Gazetari investigativ Artan Hoxha, i ftuar në studion e emisionit “Repolitix” ka zbular sa kompani bastesh të licensuara operojnë në Shqipëri.

Hoxha ka thënë se janë vetëm tri kompani të licensuara dhe 19 të tjera operojnë me NIPT-e sekondare.

“Në Shqipëri janë vetëm tre kompani të licensuara dhe janë 19 të tjerë që operojnë me NIPT-e sekondare.

Nëse në 1 janar do të mbyllen këto qepenë maxhoranca do të marrë të gjitha votat e grave në zgjedhje, por nëse mbyll këto dhe hap ato të iphone-ve atëherë nuk bën gjë tjetër vetëm humbet besueshmërinë”,- u shpreh Hoxha.

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 
Total votes: 5

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 17/11/2018 - 11:56

Mbrëmjen e djeshme, presidenti Ilir Meta ka dekretuar Sandër Lleshin si ministër i Brendshëm, pasi e kishte refuzuar në fillim propozimin e  kryeministrit Rama.

Postuar: 17/11/2018 - 11:45

Institucioni i Avokatit të Popullit njoftoi se po e ndjek me vëmendje situatën e krijuar mes qind

Postuar: 17/11/2018 - 11:27

Një aksident fatal me një person të vdekur ka ndodhir në aksin e vjetër rrugor, Milot- Laç.

Postuar: 17/11/2018 - 11:12

Autoritetet kanë ndërmarrë sot veprimet e para për zbatimin e projektit të zgjerimit të rrugës te

Postuar: 17/11/2018 - 10:25

Gazetari Blendi Fevziu thotë se ambasadori i ri i Bashkimit Evropian në Tiranë, Luixhi Soreka ësh

Postuar: 17/11/2018 - 10:15

Pesë persona janë vënë në pranga në Vlorë, si pjesë e një grupi që merrej me shit-blerje të lëndë

Postuar: 17/11/2018 - 10:14

Ndërkohë që prej ditësh banorët e Astirit, po protestojnë, pasi në kuadër të ndërtimit të projekt