BREAKING NEWS

Arrestimet në Tiranë e Jug të vendit, në pranga dhe burri i kandidates së PS për deputet/ Ardi Veliu në konferencë urgjente: Operacioni u shtri në disa qarqe, 6 muaj hetime, ja të arrestuarit!

Arrestimet në Tiranë e Jug të vendit, në pranga dhe burri i
x

Aktualitet

Bastisën dy shkolla, 7 të rinjtë shqiptarë bëjnë kërdinë në Itali me kompjuterë dhe tabletë

Bastisën dy shkolla, 7 të rinjtë shqiptarë bëjnë

Shtatë të rinj shqiptarë  të moshave 18-20 vjeç, u kapën nga policia nën akuzën e vjedhjes së 23 kompjuterëve,  24 tabletëve dhe 5 televizorëve.

Ngjarja është regjistruar në Genova, ndërsa materialet e sipërpërmendura u vodhën në licetë Cassini dhe Colombo.

Vlera e objekteve të vjedhura shkonte deri në 20 mijë euro dhe sapo ishin blerë për vitin e ri shkollor. Policët i gjetën dyert e klasave të hapura, pavarësisht se një natë më parë ishin mbyllur.

Policët zbuluan se hajdutët kishin hyrë nga njëra prej dritareve, e cila ishte dëmtuar. Ndërkohë nga dritarja mund të shihej një qendër sociale e braktisur, ku ishin fshehur hajdutët.