Kërko Për

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

Bastisën dy shkolla, 7 të rinjtë shqiptarë bëjnë kërdinë në Itali me kompjuterë dhe tabletë

Postuar: 23/08/2019 - 23:02

Shtatë të rinj shqiptarë  të moshave 18-20 vjeç, u kapën nga policia nën akuzën e vjedhjes së 23 kompjuterëve,  24 tabletëve dhe 5 televizorëve.

Ngjarja është regjistruar në Genova, ndërsa materialet e sipërpërmendura u vodhën në licetë Cassini dhe Colombo.

Vlera e objekteve të vjedhura shkonte deri në 20 mijë euro dhe sapo ishin blerë për vitin e ri shkollor. Policët i gjetën dyert e klasave të hapura, pavarësisht se një natë më parë ishin mbyllur.

Policët zbuluan se hajdutët kishin hyrë nga njëra prej dritareve, e cila ishte dëmtuar. Ndërkohë nga dritarja mund të shihej një qendër sociale e braktisur, ku ishin fshehur hajdutët.

 

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 17/09/2019 - 23:59

“Nëse kryeministri Edi Rama kërkon edhe institucionin e Presidentit që ta zotërojë, atëherë unë mendoj se jemi në një proces “Erdoganizimi”.

Postuar: 17/09/2019 - 23:55

Në emisionin “Provokacija”, gazetari Mustafa Nano u ndal tek Presidenti Ilir Meta.

Postuar: 17/09/2019 - 23:47

Ish-drejtuesi i prokurorisë së Apelit, Shkëlqim Hajdari u shpreh se javën tjetër prokurorët shqip

Postuar: 17/09/2019 - 23:32

Këtë të martë në emisionin Opinion është diskutuar pikërisht për, kryebashkiakët e denoncuar nga

Postuar: 17/09/2019 - 22:40

Një shqiptar në Francë po kryente ritualin e tij të zakonshëm.

Postuar: 17/09/2019 - 22:00

Emisioni “Stop” solli sonte një tjetër skandal përmes kameras së fshehtë.

Postuar: 17/09/2019 - 21:39

Situata rëndohet me studenten, që në këmbim të provimeve duhet t’i japë trupin e saj pedago