BREAKING NEWS

SHBA bilanc lufte, reth 400 mijë të infektuar në total  dhe 2 mijë të vdekur brenda ditës

SHBA bilanc lufte, reth 400 mijë të infektuar në total  dhe
x

Aktualitet

Befason Blendi Fevziu: Pse vendosa të mos e intervistoja kurrë Nexhmije Hoxhën

Befason Blendi Fevziu: Pse vendosa të mos e intervistoja kurrë

Blendi Fevziu, gazetari dhe drejtuesi i emisionit “Opinion”, ka treguar arsyen pse nuk e kishte intervistuar asnjëherë Nexhmije Hoxhën. Ai tha se kishte marrë vendimin për të mos zhvilluar intervistë me të venë e diktatorit, pasi ajo nuk reagonte në përgjigje.

Blendi Fevziu në studion e lajmeve të Ora Neës: Nexhimje Hoxha kishte një problem. Nuk reagonte ndaj përgjigjeve. Unë mund të intervistoja dikë që mund të kesh reagim. Kam dy intervista që kanë bërë gazetarët francezë. Problemi kryesor i saj ishte se nuk kishte reflektim. Nuk kisha ndonjë kuriozitetë. Edhe Ramiz Aliaj në intervistat e fundit filloi të ishte pak më mirë. Kjo më ka ndodhur dhe me drejtues të tjerë komunistë. Kam menduar që mund ta intervistoja. Pastaj nuk kam pasur më kontakt me të.