Kërko Për

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

Befason profesori i njohur me deklaratën: Opozita nuk ekziston, PD të ndërrojë figurat menjëherë

Postuar: 22/10/2019 - 23:56

Profesori Elvis Hoxha në një prononcim për emisionin “Tempora” deklaroi se aktualisht vendi është pa opozitë dhe pa institucione.Sipas tij PD duhet të  bëjë një reformim të vetvetes, duke filluar me ndërrimin e figurave, por ai thotë që këtë PD nuk e bën dot.

"Aktualisht në jemi pa institucione, por edhe pa opozitë. Ju nuk shihni një opozitë e cila përbëhet nga grupe interesi brenda PD, që është një parti në numër masive dhe të ketë grupe interesi që të shprehin qëllime të caktuara mbi ndërtimin e demokracisë. Shpresa do ishte që opozita vetë, përveçse mund të lindin akte opozitare që duhet të shprehen, opozita vetë duhet të gjente mundësinë nëse ka dëshirë të ristrukturonte plotësisht pjesën e vetë përfaqësuese para popullit. Mos të dilte prapë me të njëjtët figura. Këtë mund ta bëjë dot? Se bën dot. Të gjenin të gjithë akset e shprehjeve të interesave publike."- tha profesori.

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 14/11/2019 - 23:12

Moderatorja Eni Vasili është përplasur ashpër me ish-deputetin te Partisë Demokratike, Klevis Balliu.

Postuar: 14/11/2019 - 22:47

Analisti Shpëtim Nazarko ka komentuar çështjen e pronave në Shqipëri.

Postuar: 14/11/2019 - 21:47

Juristi Sokol Azizaj tha se për shkak të paragjykimeve politike, ka pasur një numër të kufizuar k

Postuar: 14/11/2019 - 21:25

Gazetari Artan Hoxha ndodhet në stadiumin “Elbasan Arena” ku edhe po ndjek ndeshjen S

Postuar: 14/11/2019 - 20:00

Në një intervistë për “Ftesë në 5” transgjinorja Anxhela, rrëfeu të gjithë skenën e d

Postuar: 14/11/2019 - 18:57

Disa shqiptarë kishin fshehur kokainë në një zonë pyjore të Toskanës në Itali, por një derr i e

Postuar: 14/11/2019 - 18:34

Një shqiptar është kapur me një sasi prej 72 kilogramë lëndë narkotike marijuanë.