BREAKING NEWS

Banesa në Gjirokastër u përfshi nga flakët, ndërron jetë e mitura

Banesa në Gjirokastër u përfshi nga flakët, ndërron
x
BREAKING NEWS

E veshur kuq e zi, ambasadorja e SHBA jep mesazhin e FUQISHËM nga Vlora: Asgjë nuk mund të na ndalojë

E veshur kuq e zi, ambasadorja e SHBA jep mesazhin e FUQISHËM nga Vlora:
x
BREAKING NEWS

Varianti Omicron, "simptoma të pazakonta", si ta njohim dhe kush ndërmerr rreziqe të mëdha, dëshmitë e para

Varianti Omicron, "simptoma të pazakonta", si ta njohim dhe kush
x
BREAKING NEWS

“Më në fund”, Spartak Ngjela del me mesazhin, paralajmëron momentin e shumëpritur nga shqiptarët: Është koha që kërkon shpagimin moral ndaj gjithkujt që...

“Më në fund”, Spartak Ngjela del me mesazhin,
x
BREAKING NEWS

“Isha atje edhe unë”, Kreshnik Spahiu publikon pamjet emocionuese dhe jep mesazhin e FUQISHËM

“Isha atje edhe unë”, Kreshnik Spahiu publikon pamjet
x
BREAKING NEWS

Aksidenti në Rinas/ Humb jetën pacientja që po transportohej drejt Tiranës, reagon Policia

Aksidenti në Rinas/ Humb jetën pacientja që po transportohej
x
BREAKING NEWS

“I kam parë me sy vetë disa herë”/ Ish-ambasadori i njohur plas ‘bombën’ për Presidentin: Ja si Ilir Meta vidhte lekët me thasë!

“I kam parë me sy vetë disa herë”/ Ish-ambasadori i
x
BREAKING NEWS

Aksidenti me eskortën e Berishës/ Ngjarja merr një tjetër kthesë, kamerat e sigurisë rrëzojnë truprojën dhe zbulojnë të vërtetën, hidhet dritë mbi atë çfarë ndodhi në orët e vona

Aksidenti me eskortën e Berishës/ Ngjarja merr një tjetër
x

Aktualitet

Ben Andoni: Pse Lulzim Basha nuk e ndalon dot Sali Berishën që të futet në Kuvend!

Ben Andoni: Pse Lulzim Basha nuk e ndalon dot Sali Berishën që të

Në 10 shtator Partia Demokratike rikthehet në Kuvend pas 30 muajsh mungesë. Nga 19 shkurti 2019 deri në 10 shtator 2021, Partia Demokratike ka qenë vazhdimisht nën presionin e ndërkombëtareve.

Atëherë nuk u mbështet kur la mandatet kurse dot, Partia Demokratike është nën presion për shkak të qëndrimit që duhet të mbaj me ish-liderin e saj, Sali Berisha i shpallur ‘non grata’ nga SHBA, që kërkon gjithashtu që ai mos të futet në Kuvend.

Gazetari Ben Andoni nuk beson se në vendimin për Berishën, kryetarit Basha mund t’i vijnë në ndihmë strukturat e partisë:

“Vetëm në rast se SHBA-ja do të artikulojë një verdikt të hapur ose do të sjellë prova, atëherë ata do të gjejnë mundësinë që ta shmangin zotin Berisha. Por, deri në atë moment, ata nuk e kanë kurajon që ta shmangin”, tha ai për A2.