Kërko Për

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

Bëni gati valixhet! Shteti që të gjithë dëshirojmë të shkojmë hap dyert për 1 milion emigrantë

Postuar: 12/01/2019 - 09:03

Gjiganti mediatik CNN ka njoftuar se Kanadaja ka planifikuar të tërheqë më shumë se një milion emigrantë.

Me kalimin e kohës ky shtet do i bëjë këta emigrantë banorë të përhershëm të vendit, kështu që ata që kanë në plan të ikin, duhet të nisin të bëjnë gati valixhet.

Në vitin 2017, 286 mijë emigrantë kanë emigruar në këtë vend dhe pritet që kjo shifër të rritet deri në 350 mijë në vitin 2019.

Në artikull shkruhet gjithashtu se ky qëndrim miqësor i Kandasë, po aprovohet kryesisht për banorët e vendeve perëndimore.

Kanadaja është e përkushtuar posaçërisht për të ofruar mbrojtje për refugjatët.

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 
Total votes: 2

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 16/01/2019 - 18:48

Gazetari investigativ, Artan Hoxha u shpreh se familja Balili, edhe nëse disponon video të politikanëve në kompleksin e tyre turistik, nuk do t’i bënin ato publike.
 

Postuar: 16/01/2019 - 18:39

Një 26-vjeçar ka rënë në prangat e Policisë së Vlorës pasi gjatë kontrollit të ushtruar në bane

Postuar: 16/01/2019 - 18:14

Është shpëtuar ditën e sotme një 68-vjeçar i sëmurë, i cili ishte i bllokuar nga bora.

Postuar: 16/01/2019 - 18:12

Klemed Balili përfundoi pas hekurave një ditë më parë, duke rrëmbyer të gjithë vëmendjen e opin

Postuar: 16/01/2019 - 17:21

Ka nisur seanca e jashtëzakonshme plenare për votimin e dekreteve të Presidentit Ilir Meta për sh

Postuar: 16/01/2019 - 17:17

Gazetari Artan Hoxha, ka treguar detaje sa i takon intervistës së realizuar me Klement Balilin.

Postuar: 16/01/2019 - 16:46

Ambasadori i Bashkimit Europian në Shqipëri, Luigi Soreca ka zhvilluar një takim ditën e sotme