BREAKING NEWS

Deputetët e PS i përgjigjen Metës dhe kërkojnë hetim nga SPAK për presidentin, i kujtojnë bllokun 700 mijë euro dhe reformën në drejtësi

Deputetët e PS i përgjigjen Metës dhe kërkojnë hetim
x

Shëndeti

Bëni kujdes! Ky përbërës i shampos po u shkatërron flokët!

Bëni kujdes! Ky përbërës i shampos po u shkatërron

Ajo së cilës duhet t’i kushtoni rëndësi është që shampoja juaj të mos përmbajë sulfate.

Para se ta bleni sepse shishja është ngjyrë rozë dhe ka të pikturuar një shegë, sigurohuni të lexoni përbërësit dhe nëse shikoni se përmban sulfate, më mirë lëreni.Zgjidhni një shampo pa sulfate pasi është e vetmja e cila ua pastron flokët pa ua shkatërruar ato.

Sulfatet janë agjentet përgjegjës për tharjen e flokut, pasi zhveshin flokun nga yndyra natyrale që e mban të plotë dhe të shkëlqyer dhe madje, edhe bojën e flokëve.

Kështu që nëse e ndjeni flokun tepër të thatë, nuk është çudi nëse fajin e ka shampoja.

Më të lexuarat