Kërko Për

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

"Bënin kërdinë gjatë mëngjeseve", kapen 6 shqiptarët e tmerrshëm në Athinë (Detajet)

Postuar: 15/05/2019 - 21:27

6 shqiptarë kanë rënë në prangat e policisë greke në Athinë. Operacioni për kapjen e shqiptarëve u zhvillua në Athinë, Kesariani, Neëa Lonia, Acharnes dhe Artemisa. Sipas asaj që raportojnë mediat greke shqiptarët janë të moshës nga 22 në 41 vjeç dhe janë të akuzuar për 9 grabitje.

Hetimi për kapjen e shqiptarëve u shtrinë në një hark kohor prej 6 muajsh. Zakonisht grabitjet e tyre i bënin gjatë orëve të para të mëngjesit, ku nënë kërcënimin e armëve arrinin të merrnin shuma parash dhe sendesh me vlerë.

Në grabitjet e tyre, 6 shqiptarët përdornin maska dhe doreza çka e beri edhe më të vështirë arrestimin e tyre nga autoritetet greke. Gjatë kontrolleve në banesat ku jetonin shqiptarët janë gjetur disa armës që i përdornin në krimet e tyre si dhe mbi një kg drogë e llojit kanabis.

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 26/05/2019 - 20:30

Automjetet që dalin nga kufiri midis Greqisë dhe Shqipërisë, nuk do të kontrollohen me vetëm nga Policia Shqiptare. Efektivët e misionit Frontex në vendin tonë, të cilët do të bëjnë edhe kontrollin e makinave.

Postuar: 26/05/2019 - 20:17

Anila Bushi, një 38-vjeçare me pothuajse 20 vite martesë, thotë se nuk i intereson fare bashkësho

Postuar: 26/05/2019 - 19:13

Është kryer ekstradimi i shtetasit shqiptar R.K, 31 vjeç, lindur në Tepelenë, nga Vjena drejt ven

Postuar: 26/05/2019 - 16:54

Për mbi 20 vite kanë jetuar nën një çati, por Nazmia nuk është sjellë me vjehrrën ashtu siç është

Postuar: 26/05/2019 - 16:12

Nesër pasdite ekziston mundësia që në zona të kufizuara reshjet të jenë në formë shtrëngate, më t

Postuar: 26/05/2019 - 16:03

Në pikën kufitare të Morinit këtë fundjavë ka patur pak lëvizje në të dy anët e doganës  së

Postuar: 26/05/2019 - 15:08

Ambasada amerikane ka publikuar ditën e sotme një njoftim për të gjithë shqiptarët që kanë fitu