BREAKING NEWS

Vjen kthesa e madhe/ Stuhitë dhe vetëtimat pushtojnë vendin tonë. Njihuni me parashikimin e motit për datën 9 Gusht

Vjen kthesa e madhe/ Stuhitë dhe vetëtimat pushtojnë vendin
x
BREAKING NEWS

Ngjarja e rëndë në Maliq/ Një i vrarë dhe një i plagosur, policia zbardh detaje të reja

Ngjarja e rëndë në Maliq/ Një i vrarë dhe një i
x
BREAKING NEWS

Zbardhen detaje të reja nga vrasja në Maliq/ Identifikohet edhe autori, të dy blegtorë, ja si nisi sherri

Zbardhen detaje të reja nga vrasja në Maliq/ Identifikohet edhe
x
BREAKING NEWS

Emri/ Humbi jetën mbrëmjen e sotme gjatë një sherri me thikë, kush është viktima

Emri/ Humbi jetën mbrëmjen e sotme gjatë një sherri me
x
BREAKING NEWS

Vritet një person në Maliq, dyshimet e para

Vritet një person në Maliq, dyshimet e para
x
BREAKING NEWS

Protestuesit telefonojnë live Ramën për shkarkimin e ministrave, kryeministri nuk përgjigjet

Protestuesit telefonojnë live Ramën për shkarkimin e ministrave,
x
BREAKING NEWS

“Lum denoncimesh për sjelljen e efektivëve”, Gledis Nano bën për ‘ujë të ftohtë’ drejtuesit e policisë: Reflektoni urgjent, po toleroni horrat, por jo qytetarët

“Lum denoncimesh për sjelljen e efektivëve”, Gledis Nano
x
BREAKING NEWS

Tragjedia në Himarë, nis protesta para ministrisë së Brendshme

Tragjedia në Himarë, nis protesta para ministrisë së
x

Aktualitet

Bënin namin me të ‘bardhë’ në Itali, e pësojnë keq dy shqiptarët, ja ku e kishin fshehur kokainën

Bënin namin me të ‘bardhë’ në Itali, e

Dy shqiptarë janë arrestuar nga policia italiane pasi janë kapur me 1.2 kg kokainë.

Këtë të martë oficerët e qytetit në zonën e Folignos finalizuan operacionin pasi gjatë hetimeve kanë konstatuar episode të shumta të shitjes së drogës mes Montefalcos, Trevit dhe Folignos.

Më pas ata identifikuan një kompleks rural, të konsideruar si bazën logjistike ku dy shqiptarët kishin fshehur drogën për ta shitur me shumicë te bashkatdhetarët e tjerë.

Kështu u sekuestruan 400 gram kokainë, ndërsa gjatë ekzekutimit të masave paraprake, gjithashtu me mbështetjen e një qeni antidrogë, u sekuestruan edhe 12 copë kokainë me peshë 100 gram secila, si dhe material ambalazhimi.

Gjithashtu janë sekuestruar edhe 14 mijë euro të konsideruara si përfitime të fituara nga veprimtaria e paligjshme.