BREAKING NEWS

Si ndodhi plagosja në Tiranë, policia jep detaje për ngjarjen

Si ndodhi plagosja në Tiranë, policia jep detaje për ngjarjen
x
BREAKING NEWS

'Kërcet' thika në Tiranë, dalin detajet e para

'Kërcet' thika në Tiranë, dalin detajet e para
x
BREAKING NEWS

Andi Bushati i kthehet Belind Këlliçit: Me frazën e fundit më tmerrove

Andi Bushati i kthehet Belind Këlliçit: Me frazën e fundit
x
BREAKING NEWS

Andi Bushati ka dy fjalë për Këlliçin dhe i tregon "skenarin" e fushatës: Më duket masë joshëse, sepse përballë një kandidati të pushtetshëm mediatikishit...

Andi Bushati ka dy fjalë për Këlliçin dhe i tregon
x
BREAKING NEWS

"E vrau me thikë, ai me pistoletë", flet dëshmitari i sherrit me dy viktima në Kavajë

"E vrau me thikë, ai me pistoletë", flet dëshmitari i
x
BREAKING NEWS

Të shtëna me dy të vdekur në Kavajë, policia nxjerr detaje për identitetin e tyre: Viktimat kishin ndryshuar emrat

Të shtëna me dy të vdekur në Kavajë, policia nxjerr
x
BREAKING NEWS

Ishin përplasur fizikisht ditë më parë, dalin detaje të reja nga të shtënat në Kavajë, ku humbën jetën dy persona

Ishin përplasur fizikisht ditë më parë, dalin detaje
x
BREAKING NEWS

Tronditet Shqipëria/ Dy të vdekur në Kavajë, një në Elbasan dhe një në Mat, ç’po ndodh në vend?

Tronditet Shqipëria/ Dy të vdekur në Kavajë, një
x

Aktualitet

Bënin ‘namin’ me vjedhje, e pësojnë keq ‘skifterët’ shqiptarë në Spanjë

Bënin ‘namin’ me vjedhje, e pësojnë keq

Policia spanjolle ka vënë në pranga 3 shtetas shqiptarë pasi dyshohet se bënin pjesë në një bandë grabitësish.

Bëhet fjalë për tre të rinj kryesisht të moshave 22, 25 dhe 43 vjeç, të cilët qëndronin në një institucion Alfonso XIII dhe kishin mbërritur me autobus nga A Coruña.

Shqiptarët ishin vednosur në Vigo ku dhe kryenin vjedhjet në banesa.

Pas arrestimit, gjykata ka vendosur që t’i ktheje shqiptarët në vednin e tyre. Ata do të transferohen përkohësisht në CIE (Qendra e Internimit të Huaj) në Valencia, deri në dëbimin e tyre.

Dy nga të rinjtë gjatë marrjes në pyetje ishin shprehur se ishin aty për pushime, ndërsa shqiptari 22 vjeçar tha se kishte ardhur për të sudiuar./abcnews.al/