BREAKING NEWS

Detaje të reja/ 90 mijë euro për 'kokën' e Dumanit dhe të vëllait, si dështoi plani për vrasjen e tyre, dëshmon autori: Ja kush ma dha porosinë

Detaje të reja/ 90 mijë euro për 'kokën' e Dumanit
x
BREAKING NEWS

Covid-19 në Shqipëri/ Ministria e Shëndetësisë publikon shifrat, ja sa raste të reja ka pasur në 24 orët e fundit

Covid-19 në Shqipëri/ Ministria e Shëndetësisë publikon
x
BREAKING NEWS

I grabitën 50 mijë euro në banesë, reagon deputeti shqiptar dhe iu kundërpërgjigjet të gjithëve atyre që 'e masakruan': Jam mjek, e ushtroj me nder profesionin…

I grabitën 50 mijë euro në banesë, reagon deputeti shqiptar
x
BREAKING NEWS

Matura Shtetërore/ Dalin notat e provimit të Matematikës, mësoni rezultatin tuaj

Matura Shtetërore/ Dalin notat e provimit të Matematikës,
x
BREAKING NEWS

“Kosto e paprecedentë për Putin”/ Presidenti Joe Biden zbulon zyrtarisht vendimin e parë të G7-ës: Do ndalojmë...

“Kosto e paprecedentë për Putin”/ Presidenti Joe Biden
x
BREAKING NEWS

“Një krimb që ha çdo ditë dhe pa u kuptuar trarët e saj”/ Eksperti Ervin Karamuço nxjerr prapaskenat dhe ngre alarmin: Ja çfarë i rrezikon shqiptarët!

“Një krimb që ha çdo ditë dhe pa u kuptuar
x
BREAKING NEWS

Vladimir Putin merr goditjen e rëndë, zbardhet vendimi më i fundit i Perëndimit dhe Japonisë

Vladimir Putin merr goditjen e rëndë, zbardhet vendimi më i
x
BREAKING NEWS

Deputeti shqiptar bie pre e ‘maskave’, i hyjnë në banesë dhe i vjedhin 50 mijë euro, zbardhet denoncimi i tij në polici: I kisha mbledhur me familjarët për shlyerjen e një borxhi!

Deputeti shqiptar bie pre e ‘maskave’, i hyjnë në
x

Aktualitet

Bënte ‘namin’ në shkolla, kapet në flagrancë 18-vjeçari që ishte kthyer në ‘makthin’ e qytetarëve, nuk do ta besoni se çfarë vidhte (DETAJE)

Bënte ‘namin’ në shkolla, kapet në flagrancë

Një 18-vjeçar është arrestuar në Durrës, pasi është kapur në në flagrancë, duke vjedhur biçikletën e një shtetasi.

O.H. ishte gjithashtu përgjegjës për një sërë vjedhjes të tjera, duke filluar nga instalimet elektrike të godinës së një shkolle jopublike deri te veglat e punës, në një pallat në rikonstruksion.

Njoftimi:

Finalizohet operacioni policor i koduar “Seriali 2”, për goditjen e veprimtarisë kriminale në fushën e vjedhjes së pronës dhe pasurisë.

Operacioni, nga Komisariati i Policisë Durrës, në bashkëpunim me strukturat hetimore dhe operacionale të DVP Durrës.

Zbardhen disa vjedhje të ndodhura ditët e fundit, në qytetin e Durrësit, arrestohet në flagrancë autori i dyshuar i kësaj veprimtarie kriminale.

Sekuestrohen veshjet dhe pajisjet që dyshohet se 18-vjeçari i përdorte gjatë vjedhjeve.

Shërbimet e Komisariati i Policisë Durrës, në bashkëpunim me strukturat hetimore dhe operacionale të DVP Durrës, në vijim të punës për parandalimin e vjedhjeve, zbardhjen e atyre të ndodhura më parë dhe vënien e autorëve para përgjegjësisë ligjore, si dhe bazuar në informacionet e grumbulluara nga denoncimet e adresuara ditët e fundit në Komisariatin e Policisë Durrës, për një shtetas që vidhte pajisje, në zona të ndryshme të qytetit të Durrësit, kanë organizuar dhe finalizuar operacionin policor të koduar “Seriali 2 ”, në kuadër të të cilit u bë arrestimi në flagrancë i shtetasit:

-O. H., 18 vjeç, banues në lagjen nr. 16, Durrës, për veprën penale “Vjedhja”, kryer më shumë se një herë. Ky shtetas u arrestua në flagrancë, duke vjedhur biçikletën e shtetasit M. K.

Nga veprimet e para hetimore, sendet e sekuestruara  (veshje që ky shtetas i përdorte gjatë vjedhjeve), si dhe bazuar në pamjet filmike të siguruara, u bë e mundur zbardhja e një sërë vjedhjesh, autor i të cilave dyshohet të jetë 18-vjeçari i arrestuar në flagrancë në kuadër të operacionit policor të koduar “Seriali 2”, konkretisht:

Më datë 18.06.2022, ka vjedhur një bateri kamioni në ambientet e një subjekti privat;

Më datë 14.06.2022, ka vjedhur instalimet elektrike të godinës së një shkolle jopublike;

Më datë 13.06.2022, ka vjedhur veglat e punës, në një pallat në rikonstruksion, në lagjen nr. 11, Durrës;

Më datë 13.06.2022, ka vjedhur instalimet hidraulike të godinës së një shkolle publike;

Më datë 13.06.2022, ka vjedhur instalimet elektike të godinës së një institucioni në rikonstruksion.

Vijon puna, nën drejtimin e Prokurorisë pranë Gjykatës së Rrethit Gjyqësor Durrës, për zbardhjen dhe dokumentimin e rasteve të tjera të vjedhjeve të ndodhura më parë, që dyshohet se janë kryer nga ky shtetas.

Materialet i kaluan Prokurorisë së Rrethit Gjyqësor Durrës, për veprime të mëtejshme.