BREAKING NEWS

Shëndetësia shqiptare promotore mediatike e koronavirusit që po ushtron terror mbi psiqikën e shqiptarëve nën regjinë e supernovës të Surrelit

Shëndetësia shqiptare promotore mediatike e koronavirusit që po
x

Aktualitet

Bëri 2 atentate sapo doli nga izolimi! Burg pa afat killerit, shok i ekzekutuesit të 2 biznesmenëve në Laç (Zbardhet deklarata e autorit)

Bëri 2 atentate sapo doli nga izolimi! Burg pa afat killerit, shok i

Gjykata e Kurbinit ka vendosur masën e sigurisë "arrest ne burg" për Ilir Xhepaj, i arrestuar si bashkëpunëtor në vrasjen e biznesmenëve Bujar Lika dhe Paulin Gjergi mbremjën e 30 majit në Kurbin.

Xhepaj ka mohuar lidhjet me atentatin. Para grupit hetimor, ai është shprehur që i njeh të dyshuarit e tjerë por jo që të ketë bashkëpunuar për kryerjen e atentatit.

33-vjeçari ka deklaruar se do flase në një moment tjetër.Fillimisht ai është mbajtur në paraburgim në kryeqytet dhe me pas është dërguar në kurbin.

Hetuesit janë duke kryer ekspertizë dhe të dy armëve të gjetura në afërsi të klinikës private.

Nga verifikimet paraprake nuk ka rezultuar që armët të jenë përdorur gjatë atentatit, ndërsa po kryhen verifikime të tjera pasi dyshohet se janë të autorëve.