BREAKING NEWS

"Të kandidosh si kandidat i zotit Berisha...", Mërtiri rendit arsyet se kush do t'a fitojë Bashkinë e Tiranës në zgjedhjet e 14 majit

"Të kandidosh si kandidat i zotit Berisha...", Mërtiri
x
BREAKING NEWS

U arrestua me urdhër të SPAK për abuzim me tenderat, një tjetër lajm i keq vjen për Lefter Allën e Bulqizës, ja çfarë ndodhi

U arrestua me urdhër të SPAK për abuzim me tenderat, një
x
BREAKING NEWS

"Ka çuar në kulm varfërinë, represionin e arrogancën", deputeti i PD-së nuk përmbahet ndaj kryeministrit dhe tregon rrugën e vetme që duhej të kishte ndjekur Rama

"Ka çuar në kulm varfërinë, represionin e
x
BREAKING NEWS

Zbardhen emrat e 2 kandidatëve të mundshëm të Alibeajt për bashkinë e Tiranës, gazetari zbulon 3 skenarët për t’u futur në zgjedhjet e 14 majit

Zbardhen emrat e 2 kandidatëve të mundshëm të Alibeajt
x
BREAKING NEWS

Përfundon mbledhja e Alibeajt me kryesinë e PD, ja propozimi i deputetes Çupi

Përfundon mbledhja e Alibeajt me kryesinë e PD, ja propozimi i
x
BREAKING NEWS

Kreshnik Spahiu: Ja sa vite burg rrezikon Arben Ahmetaj për aferën e inceneratorëve dhe ‘asi’ i tij i fundit nën mëngë për të shpëtuar nga prangat, Rama është përgjegjës për korrupsionin në çdo hallkë

Kreshnik Spahiu: Ja sa vite burg rrezikon Arben Ahmetaj për aferën e
x
BREAKING NEWS

Çmimi i patentës, Autoriteti i Konkurrencës zbulon VENDIMIN e fundit

Çmimi i patentës, Autoriteti i Konkurrencës zbulon VENDIMIN e
x
BREAKING NEWS

Evi Kokalari shpërthen në akuza të forta ndaj Berishës dhe Këlliçit, denoncon pazaret e tyre dhe paralajmëron shkërmoqjen e “Foltores”

Evi Kokalari shpërthen në akuza të forta ndaj Berishës dhe
x

Aktualitet

Besimtari nga Kalaja e Dodës bleu dhe dhuroi 250 mijë euro truall, në plane një xhami për Paskuqanin

Besimtari nga Kalaja e Dodës bleu dhe dhuroi 250 mijë euro truall,

Prej ditës së sotme, Myftinia e Tiranës është bërë pronare e një trualli prej 1400 metër katrorë në Paskuqan, dhuratë kjo nga një besimtar mysliman.

Dhuruesi siç zbulohet dhe nga komentet e besimtarëve që shkëmbëjnë me kreun e Myftinisë së Tiranës, Ylli Gurra, i cili bëri me dije dhe lajmin, është një besimtar nga Kalaja e Dodës, i cili e bleu dhe e dhuroi tokën.

Vlera e truallit është 250 mijë euro dhe është dhuruar pa kushte, në shërbim të besimtarëve qoftë për të ndërtuar apo për investim.

Vetë Gurra thotë se në plane është ndërtimi i një xhamie në Paskuqan për besimtarët.

“Perkunder fjaleve te shumta qe jane hiçgje, perkunder debatimeve shterpe mbi fene, perkunder grupimeve e klanizimeve, perkunder etiketimeve te te tjereve dhe te frikerave te moskomunikimit mesveti si njerez te besimit dhe qyteterimit, kam besuar fuqishem se ky vend behet dhe behet dhe se ka akoma njerez e besimtare qe sherbejne, japin e sakrifikojne per fene e DREJTE te te Madhit ZOT dhe per Shqiperine.?#‎M?RENJOHJEperTeTilleBesimtareBurra?.?#‎KeshtuBehet?nstitucionidheSHQ?PER?AeBesimitTePAQEs.