BREAKING NEWS

Fatos Klosi dhe Petro Koçi: DASH goditje nën brez armiqve të reformës në drejtësi, Meta-Berisha dyshja më e shqetësuar

Fatos Klosi dhe Petro Koçi: DASH goditje nën brez armiqve të
x

Aktualitet

Bilanci i COVID-19/ Ministria zbardh shifrat më të fundit: Ja sa persona rezultuan të infektuar sot

Bilanci i COVID-19/ Ministria zbardh shifrat më të fundit: Ja sa

Ditën e sotme 6 kanë humbur jetën nga koronavirusi në Kosovë. Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës bën me dije se gjatë ditës së fundit janë testuar 1.683 persona, prej të cilëve rezultojnë 320 raste pozitive.

Gjatë 24 orëve të fundit, janë shëruar 269 pacientë derisa numri i përgjithshëm i të shëruarve deri më sot është gjithsej 49.982 raste, kurse numri i rasteve aktive është 5.324.

Deri më tani në Kosovë 1.426 persona kanë humbur jetën nga koronavirusi, ndërsa numri i përgjithshëm i të infektuare ka shkuar në 56.732.