BREAKING NEWS

Sali Berisha në depresion nga humbja e Kukësit, pranon në heshtje disfatën, në grupin e Bardhit rebelohet “rapsodi” Agron Gjekmarkaj

Sali Berisha në depresion nga humbja e Kukësit, pranon në heshtje
x
BREAKING NEWS

Frrok Çupi zbulon dy goditjet e bujshme që ka marrë Berisha-Meta dhe paralajmëron “tërmet” brenda “Foltores” pas zgjedhjeve të Kukësit, dyshja anti-SHBA drejt “Ferrit të Dantes”

Frrok Çupi zbulon dy goditjet e bujshme që ka marrë
x
BREAKING NEWS

Padia në SPAK për Edi Ramën që në 24 janar, drejtoritë e FBI të Los Angelosit dhe Uashingtonit kanë plotësuar dosjen e kryeministrit shqiptar për aferën e McGonigal, priten letër-porositë drejt SHBA

Padia në SPAK për Edi Ramën që në 24 janar,
x
BREAKING NEWS

FBI trondit politikën, amerikanët pritet të marrin në dorë pastrimin e parave në Shqipëri, kontrolle transfertave dhe pasurive të dyshimta, ja skema që po ndjek DASH

FBI trondit politikën, amerikanët pritet të marrin në
x
BREAKING NEWS

SHBA agjentë specialë në Tiranë për hetimin e bizneseve kriminale të politikanëve dhe krimit të organizuar, në sitë bankat, hipotekat, institucionet financiare, etj

SHBA agjentë specialë në Tiranë për hetimin e bizneseve
x
BREAKING NEWS

Kukësi i jep dërrmën koalicionit anti-SHBA, kandidati i majtë mund i vetëm Berishën, Metën, Bardhin, Dulen, Ndokën dhe Dukën, ditë të zeza për aleancën “non grata”

Kukësi i jep dërrmën koalicionit anti-SHBA, kandidati i
x
BREAKING NEWS

Ja pse u detyrua McGonigal nga prokurorët të pranojë akuzën që implikon Ramën, raporti hetimor i kërkuar nga gjyqtarja Kotelly para vendimit do shërbejë si dosje akuze për të nisur hetimet ndaj kryeministrit shqiptar

Ja pse u detyrua McGonigal nga prokurorët të pranojë akuzën
x
BREAKING NEWS

Afera “McGonigal” trondit Ramën, Evi Kokalari zbardh prapaskenat e bujshme dhe i bën thirrje DASH ta shpallin kryeministrin “non-grata” pasi ka korruptuar një ish-agjent të FBI për të “asgjësuar” opozitën

Afera “McGonigal” trondit Ramën, Evi Kokalari zbardh
x

Aktualitet

Bledi Mane ‘shokon’ studion e Grida Dumës: Do vijnë të kapin në Top Channel se thonë shet drogë me 40 mijë lekë

Bledi Mane ‘shokon’ studion e Grida Dumës: Do vijnë

Bledi Mane është përplasur ashpër me Sokol Bregun përsa i përket operacionit “Tempulli” dhe çmimit të narkotikëve.

I ftuar në “Top Story”, Bregu ka ritheksuar rezultatet pozitive të megaoperacionit “Tempulli”, ku u arrestuan qindra shpërndarës droge në Tiranë, Durrës, Elbasan, Vlorë dhe Korçë, ndërsa Mane e ka parë situatën në një këndvështrim më ndryshe; ana e rënduar psikologjike e përdoruesve që iu duket sikur gjejnë “shpëtim” tek lëndët narkotike dhe përfundojnë të varur.

Bledi Mane ngriti shqetësimin për përhapjen masivisht të kokainës në vend, për shkak të çmimeve qesharake. “Është e habitshme sepse qyteti më i droguar në raport me popullsinë është Gramshi“- tha Mane, duke shtuar se faktorët që ndikojnë janë se “është provincë, izolimi dhe ka njerëz të papunë që s’kanë me çfarë të merren.”

Sokol Bregu: Ky është aksioni më i bukur që kemi parë.

Bledi Mane: Me “Ujkun e Shijakut”.

Sokol Bregu: Pse “Ujku i Shijakut”, çfarë domethënë “Ujku i Shijakut”? Pse mo, se ka dalë dy herë në televizor dhe bën si budalla, drogë nuk shiska ky ë? Madje duke iu shitur edhe fëmijëve… Pse, sepse qenka i tillë dhe duhet mbajtur me humor?

Po atje more, si gjithë të tjerët.

Bledi Mane: Ore këto janë pasoja, unë dua shkakun. Kush e çon personin të marrë drogë? Hallet familjare, qejfet, stresi, depresioni, para e madhe, para e vogël…

Sokol Bregu: Aaaa… Meqënëse the depresion, Bashkimi Evropian ka 52 milion përdorues droge.

Grida Duma: Jo, jo… Mos e bëj të përgjithshme sepse pak minuta më parë i the “ti e ke me informacion, unë jo sepse e di”.

Sokol Bregu: Ka konsumuar ai (për Bledi Manen), por para 15 vjetësh sepse nuk i dika as çmimin.

Bledi Mane: Pse me sa ka vajtur grami i kokainës?

Sokol Bregu: Me 40 mijë lekë. Me 40 është ore vëlla.

Bledi Mane: Po të lutem me këto. Ka dy ditë që është rritur çmimi sepse ti se ke idenë fare o zotëri.

Sokol Bregu: Ëëë, dy ditë…

Bledi Mane: Ore janë pakësuar spaçatorët, kanë frikë ta shesin.

Sokol Bregu: Aaa, ja pra. Këtë që kërkonim.

Bledi Mane: Po hë pra sepse do vijnë edhe të kapin në Top Channel, do thonë na jep drogë me 40 mijë lekë.

Grida Duma: Janë frikësuar këto dy ditë…

Bledi Mane: Është rritur çmimi. Kokaina është përhapur masivisht në administratë, në showbizz. Unë kam një portal të vogël dhe po nxjerrim çdo ditë më shumë qytete me të droguar. Është e habitshme sepse qyteti më i droguar në raport me popullsinë është Gramshi. Provincë, izolimi, njerëz të papunë që s’kanë me çfarë të merren.