BREAKING NEWS

“Komshinjtë te Gjiri i Lalzit”/ Artan Hoxha iu publikon Berishës e Metës foton që po shpërndahet me shpejtësi dhe i ‘thumbon’ ashpër: Nuk paska qenë aq budalla Enveri...

“Komshinjtë te Gjiri i Lalzit”/ Artan Hoxha iu publikon
x
BREAKING NEWS

DOSJA 'Plumbi i Artë'/ ‘Plakën e mbylli Talo në banjë, unë përkëdhela ...’, Dumani zbardh detaje të rënda për grabitjen e shtëpisë së emrit të njohur! U veshën si policë të anti-drogës për të grabitur 500 mijë euro

DOSJA 'Plumbi i Artë'/ ‘Plakën e mbylli Talo në
x
BREAKING NEWS

Ndihmonte vrasësit që të mos arrestoheshin/ Jep dëshminë e tij ish zyrtari i lartë i Policisë, Leonard Palushi që u arrestua nga personat VIP me urdhër të SPAK

Ndihmonte vrasësit që të mos arrestoheshin/ Jep
x
BREAKING NEWS

Zbulohet mashtrimi i Berishës me gjyqin në Francë, ish-kryeministri pranon se padia e tij ndaj Blinken nuk mund të merret në shqyrtim dhe sulmon deputetin e CDU

Zbulohet mashtrimi i Berishës me gjyqin në Francë,
x
BREAKING NEWS

Skandal, “Foltorja” nuk paguan dot pagat e administratës së SHQUP, rrezikon t’i ndërpriten dritat dhe uji, “Rithemelimi” nuk njihet nga institucionet

Skandal, “Foltorja” nuk paguan dot pagat e administratës
x
BREAKING NEWS

Spartak Braho: Rama-Manja po luajnë blofin me thirrjet ndaj SPAK për të hetuar Berishën dhe Metën, PS ka përgjegjësi politike për zyrtarët e korruptuar që kanë rënë në burg

Spartak Braho: Rama-Manja po luajnë blofin me thirrjet ndaj SPAK për
x
BREAKING NEWS

Pas arrestimit të bosëve të krimit që mbështeten nga politika, SPAK gati fletë-arrestet për ministra, kryebashkiakë dhe drejtorë të lartë të përfshirë në abuzime me tenderat

Pas arrestimit të bosëve të krimit që mbështeten nga
x
BREAKING NEWS

Kina mashtron Perëndimin, Xi Jinping në fshehtësi të plotë po i mbush xhepat me para Vladimir Putinit, ja prapaskenat e bujshme

Kina mashtron Perëndimin, Xi Jinping në fshehtësi të
x

Aktualitet

Blendi Fevziu mbetet pa fjalë, gazetari i njohur zbulon strategjinë më të fundit që po përdorin grupet kriminale shqiptare: Janë grosistë të mëdhenj!

Blendi Fevziu mbetet pa fjalë, gazetari i njohur zbulon strategjinë

Gazetari Julian Kasapi tregoi mbrëmjen e djeshme metodën më të fundit që përdorin grupet kriminale për të trafikuar drogën nga Ekuadori drejt vendeve të ndryshme në Evropë.

Në emisionin “Opinion”, Kasapi tha se tani kokaina nuk futet më kur anija është në port, por kur është në oqean.

“Shqiptarët janë grosistë të mëdhenj të drogës. Ata ua shesin vendeve të Bashkimit Evropian. Ka shqiptarë në Ekuador që kanë mbi 10 vite dhe kanë krijuar linjat e tyre të trafikimit të drogës. Mund të them se shqiptarët kanë të gjithë strukturën për të blerë kokainën si në Peru dhe në Kolumbi me 13000 Dollarë dhe 200 Dollarë për rrugën deri në Ekuador, dhe 1000 Dollarë për portin, por është bërë pak e vështirë pasi ngarkesat po kapen.

Tani kokaina po futet nëpër kontenier në atë që quhet anija karantine, pasi është në oqean. Duke korruptuar me varka të vogla arrijnë që të fusin kokainën në kontenier. E njëjta gjë ndodh edhe në Evropë, ku kokaina nxirret që kur është ne det të hapur. Kjo është metoda më e fundit që përdoret nga grupet jo vetëm shqiptare”, tregoi ai.

Më të lexuarat