Kërko Për

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

Blindat e ushtrisë dhe Policia zbarkojnë në Devoll, çfarë është bërë me materialet zgjedhore?

Postuar: 26/06/2019 - 11:45

Kanë mbërritur nën masa të rrepta sigurie materialet zgjedhore në KZAZ-në e Devollit. Siç shihet edhe në foto, materialet zgjedhore shoqërohen nga mjete të ushtrisë dhe forcave të policisë.

Deri më tani, nuk raportohen incidente gjatë marrjes në dorëzim të materialeve zgjedhore, edhe pse Bashkia e Devollit i kërkoi KQZ-së të zhvendosë KZAZ nga ambientet e Qendrës Kulturore të Fëmijëve, shoqëruar madje edhe me protesta nga mbështetësit e opozitës.

Procesi zgjedhor është shoqëruar deri më tani me protesta, tensione dhe përplasje, ku mbështetësit e opozitës kanë kërkuar të lirohen ambientet e KZAZ-ve, në mënyrë që të mos zhvillohen zgjedhjet, pas dekretit të Presidentit Ilir Meta për anulimin e datës së zgjedhjeve.

Për këtë arsye, materialet zgjedhore kanë nisur të shpërndahen nëpër bashki me ushtri dhe polici.

 

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 19/11/2019 - 10:56

Prestigjozja britanike “The Guardian”, i ka kushtuar një artikull të gjatë ndryshimit që ka pasur Kamza në vite.

SHKRIMI I PLOTË: 

Postuar: 19/11/2019 - 10:22

Biznesmenia Lavdie Buzheri ka denoncuar dhunën e ushtruar ndaj saj nga nipi i burrit, Alfon Buzhe

Postuar: 19/11/2019 - 10:20

Prokurori Arian Ndoja dhe Aleksandër Laho kanë lënë dje dyert e Spitalit të Durrësit, 18 ditë pas

Postuar: 19/11/2019 - 10:07

Deri në mbrëmje, do të vijojë situatë e qëndrueshme.

Postuar: 19/11/2019 - 10:07

Një e moshuar ka përfunduar në spital me plagë pasi e ka përplasur urbani mëngjesin e sotëm.

Postuar: 19/11/2019 - 09:57

Njw 18 vjeçar ka denoncuar në median greke "3 Point" se është dhunuar nga një polic gre