Kërko Për

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

‘Blindimi’ i institucioneve nga mijëra policë/ Ç’pritet të ndodhë në protestën e opozitës? Parlamenti rrethohet me tela me gjemba. Leje deri më…

Postuar: 25/05/2019 - 13:39

Opozita do të zhvillojë sot protestën e radhës kombëtare kundër kryeministrit Rama dhe qeverisë së tij.

Me thirrjen e fortë drejtuar shqiptarëve për pjesëmarrje masive, dhe me garancinë se nuk do të ketë asnjë kthim pas e asnjë kompromis në kurriz të zgjedhjeve të lira e të ndershme, Basha ka përsëritur ftesën për bashkim në këtë protestë masive para kryeministrisë që nis në orën 19: 00.

Gjatë paradites, strukturat kanë bërë thirrje për pjesëmarrje masive. Mësohet se në polici është kërkuar leje për zhvillimin e protestës deri në orën 24:00 të mesnatës.

Para protestuesve, ashtu si edhe një protestë më parë, pritet të japë mesazhet e tij mes një fjalimi kreu i PD-së, Lulzim Basha.

Ndërkohë që nuk përjashtohet një lëvizje drejt Parlamentit të Shqipërisë, sikundër ka ndodhur edhe më parë.

Ndërkohë, si duket edhe në foto, Parlamenti eshte i rrethuar vec hekurave edhe me tela me gjemba per te ndaluar tentativat e mundshme te protestuesve per te hyre ne godine.

Për protestën janë angazhuar 1 700 punonjës policie. Nga Ministria e Brendshme njoftohet se do i jepet rëndësi e veçantë ruajtjes së institucioneve.

Rezultate imazhesh për Parlamenti rrethohet me tela me gjembaImazh i ngjashëm

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 20/06/2019 - 23:42

Ish-oficeri i policisë Dritan Zagani u shpreh se Saimir Tahiri është i lirë dhe ha paratë e fituara nga trafikimi i drogës, ndërsa është i akuzaur.

Postuar: 20/06/2019 - 23:27

Gazetarja Klodiana Lala zbulon se jo vetëm Bild, por edhe media të tjëra prestigjioze ndërkombë

Postuar: 20/06/2019 - 23:00

Shqipëria po përjeton tensione politike nga veriu në jug, ndërsa zgjedhjet vendore të 30 qershori

Postuar: 20/06/2019 - 21:56

Gazetarja Klodiana Lala e ftuar në emisionin “Të paekspozuarit”bëri një bilanc të per

Postuar: 20/06/2019 - 21:16

Pas përfundimit të tubimit të Partisë Socialiste në zonën e pedonales në qytetin e Shkodrës, ka m

Postuar: 20/06/2019 - 20:55

Ndonëse kryeministri Edi Rama e mbylli takimin e tij elektoral në Shkodër, përplasjet mes qytet

Postuar: 20/06/2019 - 20:05

Një situatë e tensionuar na paraqitet tashmë në qytetin e Shkodrës, ku si pasojë e përplasjeve me