BREAKING NEWS

A do shkarkohet Ilir Meta? Pandeli Majko tregon dy arsyet pse mazhoranca është e lëkundur

A do shkarkohet Ilir Meta? Pandeli Majko tregon dy arsyet pse mazhoranca
x

Aktualitet

“Bomba me sahat”, Pëllumb Pipero tregon se çfarë po ndodh në ambientet e QSUT–së

“Bomba me sahat”, Pëllumb Pipero tregon se çfarë po

Mjeku Pëllumb Pipero e pranon se shpërthimi i rasteve të koronavirusit në ambientet e QSUT–së duke infektuar personelin e brendshëm mjekësor ka ardhur si rezultat i shkujdesjes. “Ndoshta ka pasur edhe pak shkujdesje sa i përket masave mbrojtëse dhe zbatimit të rregullave, si vendosja e maskave dhe dorezave”, deklaroi Pipero për Tv Klan.

Sipas tij, nga ana epidemiologjike është mirë identifikuar si rast dhe izoluar,  dhe se duhet të priten rezultatet e ditë në në vijim. “Besoj se do të jenë shumë më pak. Janë raste pa shenja klinike, nuk kemi pasur asnjë rast të shtruar në spital.  Por ky është një sinjal që bie në forca e virusit në vendin tonë”, theksoi Pipero.