BREAKING NEWS

Rrebeshe, breshër dhe rrufe/ Ja çfarë do të ndodhë me motin me 10 gusht

Rrebeshe, breshër dhe rrufe/ Ja çfarë do të ndodhë me
x
BREAKING NEWS

Çfarë po fshihet? Detaje tragjike nga vdekja e aktorit shqiptar dhe gruas së tij/ Autoritetet amerikane po hetojnë nëse kishte konflikt mes çiftit! Në apartament u gjetën shenja…

Çfarë po fshihet? Detaje tragjike nga vdekja e aktorit shqiptar dhe
x
BREAKING NEWS

Ngjarja tragjike në Shkodër/ Zbardhen detaje të reja, ja kush e qëlloi me armë zjarri 12-vjeçarin

Ngjarja tragjike në Shkodër/ Zbardhen detaje të reja, ja kush e
x
BREAKING NEWS

E rëndë/ Vritet me çifte 12-vjeçari në Shkodër, dyshimet e para

E rëndë/ Vritet me çifte 12-vjeçari në
x
BREAKING NEWS

Aktori dhe bashkëshortja ranë nga kati i 6-të i pallatit në New-York/ Zbardhen detaje të reja, hetimet: Në apartament gjenden disa shenja

Aktori dhe bashkëshortja ranë nga kati i 6-të i pallatit në
x
BREAKING NEWS

Spartak Ngjela lëshon ‘bombën’, zbulon çfarë po lë pa gjumë Berishën e Metën dhe tregon goditjen e fortë që do marrin së shpejti: Prisni dhe shikoni...

Spartak Ngjela lëshon ‘bombën’, zbulon çfarë
x
BREAKING NEWS

“Jemi në një betejë me këtë qeveri”, Berisha plas deklaratën e fortë: Një pronar peshkarexhe kontrabandon naftë, takohet shpesh edhe me Ramën

“Jemi në një betejë me këtë qeveri”,
x
BREAKING NEWS

Viti i ri Akademik / Universiteti i Tiranës jep njoftimin e rëndësishëm, ja kur nis shkolla e lartë (Dokumenti)

Viti i ri Akademik / Universiteti i Tiranës jep njoftimin e
x

Aktualitet

Bombë në makinë, Drejtoresha Kujdesit Shëndetësor në Shkodër u paralajmërua me mesazh për eksplozivin: Ishte numër i panjohur, s'kam konflikt me askënd

Bombë në makinë, Drejtoresha Kujdesit Shëndetësor

Drejtoresha e Operatorit të Kujdesit, Suida Kuka deklaroi në Policinë e Shkodrës se është sinjalizuar nga një person i panjohur në telefon për tritolin e vendosur në automjetin e saj ditën e djeshme. 24 orë pasi skuadra e xhenios realizoi shpërthimin e komanduar të një sasie eksplozivi në gomën e parë të automjetit “Range Rover” në lagjen “Vojo Kushi”, drejtuesja e re bëri me dije para oficerëve të policisë se nuk ka konflikte dhe mosmarrëveshje brenda dhe jashtë pune. Deri tani, policia e Shkodrës ka marrë telefonin e Kukës, si dhe ka sekuestruar kamerat në zonën ku ndodhej automjeti i saj në mënyrë që të identifikojë personin mbi motorr që vendosi lëndën shpërthyese në makinën e drejtoreshës Kuka dhe për të shkuar te personi që mund të ketë porositur vendosjen e eksplozivit.
Tritoli, babai i Suida Kukës është biznesmen
Nisur nga dëshmia e drejtoreshës së Operatorit të Kujdesit Shëndetësor të Shkodrës, Suida Kuka, por dhe nga të dhënat e deritanishme, Policia dhe Prokuroria e Shkodrës ende nuk kanë përcaktuar pistat konkrete për të mbështetur hetimet. Pavarësisht se Kuka deklaroi se nuk ka konflikte personale apo profesionale me ndokënd si dhe nuk është trysnuar nga dikush, grupi hetimor ka marrë në dorëzim edhe dokumentet e vendimeve të Kukës. Pavarësisht se ajo ka marrë detyrën para 1 muaji, mund të mendohet se ndonjë vendimmarrje e saj mund të ketë irrituar dikë. Ndërkohë, policia e Shkodrës ka përfshirë në hetime edhe babain e Suida Kukës. Fakti që ai është biznesmen dhe mundësia e konflikteve të mundshme me rivalë ose ndonjë kërcënim apo gjobë nga grupet kriminale të Shkodrës, mund të kenë shtyrë dhe në kërcënimin e së bijës. Por, pas 48 orësh, çështja në fjalë ende nuk ka marrë një drejtim.
Si u vendos tritoli?
Në orën 16:00 të ditës së martë, një person i maskuar i hipur mbi motor vendosi një pako tritoli të mbështjellë me ambalazh brioshi në gomën e parë të automjetit “Range Rover” të drejtoreshës së  Operatorit të Kujdesit Shëndetësor në Shkodër, Suida Kuka. Banorët të frikësuar njoftuan policinë e Shkodrës, ndërsa vetë Kuka pranoi një ditë më pas se një person anonim i kishte dërguar mesazhin “Mos u afro! Ke tritol poshtë makinës!”. Më pas, ajo ka njoftuar policinë, të cilët i kanë kërkuar të mos dalë nga zyra e saj bashkë me stafin. Një ekip i xhenios mbërriti dhe realizoi shpërthimin e komanduar të lëndës eksplozive. Suida Kuka ka filluar në postin e Drejtoreshës së Operatorit të Kujdesit Shëndetësor të Shkodrës. Përpara se të kalonte në këtë funksion, ajo drejtoi për 1 vit Njësinë Vendore të Kujdesit Shëndetësor. Në njoftimin paraprak, policia e Shkodrës, nuk konstatoi se çfarë lënde fshihej brenda pakos. Më pas, u zbulua se materiali i mbështjellë me ambalazh brioshi ishte një sasi tritoli 200 gr. “Rreth orës 16:00, jemi njoftuar se në lagjen ‘Vojo Kushi’ Shkodër, në anë të rrugës, është konstatuar një pako, brenda së cilës, nuk dihet ende, se çfarë materiali/esh ka. Shërbimet e Policisë kanë vendosur perimetrin e sigurisë në vendngjarje dhe po verifikojnë rastin. Janë njoftuar forcat xheniere, për të kryer veprimet e mëtejshme”, thuhet në njoftimin e policisë.