BREAKING NEWS

“Ky është një realitet shumë i hidhur, por është i vërtetë”/ Kreshnik Spahiu zbulon hapat që ndërmerr BE për të hapur ‘thesin’ e fondeve në Ballkan

“Ky është një realitet shumë i hidhur, por
x
BREAKING NEWS

Pas ‘dasmës’ në BBV, Nard Ndoka bën thirrjen epike për shqiptarët: Luizi u ‘martu’, në 11 shkurt të “martojmë” Ramën

Pas ‘dasmës’ në BBV, Nard Ndoka bën thirrjen epike
x
BREAKING NEWS

“Çështjet e Brilant dhe Ervis Martinaj të lidhura”/ Gazetari zbardh prapaskenat e forta: Grupet kriminale e kanë metodë përdorimin e...

“Çështjet e Brilant dhe Ervis Martinaj të lidhura”/
x
BREAKING NEWS

A ka kryer Ervis Martinaj ndërhyrje plastike?/ Artan Hoxha zbulon si qëndron e vërteta

A ka kryer Ervis Martinaj ndërhyrje plastike?/ Artan Hoxha zbulon si
x
BREAKING NEWS

Vrau të riun nga Kukësi në Prizren, zbardhet kërkesa më e fundit e prokurorisë për “Kobrën” dhe pesë të tjerë

Vrau të riun nga Kukësi në Prizren, zbardhet kërkesa më
x
BREAKING NEWS

Pas njoftimit të datës së protestës, Berisha bën lëvizjen e radhës, ja çfarë pritet të ndodhë sot

Pas njoftimit të datës së protestës, Berisha bën
x
BREAKING NEWS

Vëmendje shoferë! S’ka më të lëvizësh me makinë pa dokumente, makina monitoruese zbret në terren (Detaje)

Vëmendje shoferë! S’ka më të lëvizësh me
x
BREAKING NEWS

Kush e vrau Brilant Martinajn? Artan Hoxha zbardh detaje tronditëse nga atentati në Fushë- Krujë: E njëjta skuadër i bëri atentatin edhe...

Kush e vrau Brilant Martinajn? Artan Hoxha zbardh detaje tronditëse nga
x

Aktualitet

Bora zbardh Korçën, u bëhet thirrje e fortë shoferëve, ja si paraqitet situata

Bora zbardh Korçën, u bëhet thirrje e fortë

Reshjet e dëborës kanë sjellë dimrin në zonat e thella malore të qarkut të Korçës. Këto pamje vinë nga zona e quajtur “Mashkullorë” në aksin Shtyllë-Panarit.

Është një nga zonat që krijon mjaft probleme gjatë dimrit pasi trashësia e dëborës në Mashkullorë shkon deri në dy metër duke bllokuar gjatë dimrit fshatin që vjen pas, Panaritin.

Aktualisht rrugët janë të hapura, reshjet nuk kanë sjellë probleme. Ndërkohë sipas parashikimeve të motit pritet që këtë pasdite reshjet e dëborës të përfshinë dhe zona të tjera në qarkun e Korçës.

Reshje dëbore edhe në fshatin turistik të Dardhës, temperatura shënon 1°C

Aktualisht qarkullimi kryhet pa probleme ndërkohë që mjetet borëpastruese po kryejnë pastrimin e rrugës me shpërndarjen e kripës pasi sipas parashikimeve pritet që temperaturat të bien më shumë.

Duke qenë se këtë fundjavë prenotimet në fshatin turistik të Dardhës kanë qenë të shumta autoritet bëjnë thirrje për drejtuesit e mjeteve të kenë kujdes të shtuar në lëvizjet e tyre në drejtim të Dardhës.

Mjetet në këtë aks duhet të jenë të pajisura me goma dimërore, drejtuesit të ulin shpejtësinë dhe të respektojnë sinjalistikën.