Kërko Për

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

Borë dhe acar/ ARRSH njofton: Këto janë akset ku kalohet vetëm me zinxhirë

Postuar: 12/01/2019 - 17:04

Autoriteti Rrugor Shqiptar jep informacion për gjendjen e rrugëve kryesore në vend.
 
ARRSH bën me dije se nuk rezultojnë rrugë të bllokuara. Ndërsa disa nga akset kalohen vetëm me zinxhirë.
 
Autoriteti Rrugor Shqiptar i bën një apel edhe drejtuesve të automjeteve: “Për shkak të temperaturave të ulëta, rekomandohen përdoruesit e rrugës të bëjnë kujdes, të lëvizin me shpejtësi të reduktuar dhe të përdorin gomat e dimrit. Gjithashtu gjatë lëvizjes duhet të respektojnë sinjalistikën rrugore”.
 
Gjendja e rrugëve
 
Në Rajonin Jugor Gjirokastër: Që në orët e para të mëngjesit është punuar dhe vazhdon të punohet për pastrimin dhe shpërndarjen e kripës.
 
Në të gjitha akset kombëtare të këtij Rajoni ku përfshihen rrugët e qarkut të Korçës, Vlorës dhe Gjirokastrës qarkullimi kryhet pa zinxhir.
 
Në Rajonin Verior Shkodër: Kontraktorët kanë punuar dhe vazhdojnë të punojnë për pastrimin dhe shpërndarjen e kripës.
 
Në të gjitha akset e këtij Rajoni ka përmirësim të dukshëm të gjendjes së akseve.
 
Segmentet rrugore ku rekomandohen zinxhirët:
 
Qafë Mali – Fierzë;
Ura e Cerenecit – Steblevë;
Qafë Bualli – KrastË;
Trebisht – Doganë.
 
Segmentet rrugore ku rekomandohen pjesërisht me zinxhir:
 
Kuben-Vasije;
Peshkopi-Qafë Draje;
Peshkopi-Ushtelencë;
Domaj-Draj Rec;
Bulqizë-Fushë Bulqizë.
 
Në Rajonin Qendror Tiranë: Puna nga ana e kontraktorëve vazhdon për pastrimin e akseve dhe shpërndarjen e kripës.
 
Në akset e mëposhtme qarkullohet pjesërisht me zinxhir.
 
Rrugët e Dajtit (Qafë Priskë – Qafë Mollë, Qafë Priskë – Shëngjergj);
Rruga Lunik-Steblevë.
 
Në akset e tjera të këtij Rajoni qarkullimi kryhet normalisht pa zinxhirë.

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 
Total votes: 2

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 16/01/2019 - 18:48

Gazetari investigativ, Artan Hoxha u shpreh se familja Balili, edhe nëse disponon video të politikanëve në kompleksin e tyre turistik, nuk do t’i bënin ato publike.
 

Postuar: 16/01/2019 - 18:39

Një 26-vjeçar ka rënë në prangat e Policisë së Vlorës pasi gjatë kontrollit të ushtruar në bane

Postuar: 16/01/2019 - 18:14

Është shpëtuar ditën e sotme një 68-vjeçar i sëmurë, i cili ishte i bllokuar nga bora.

Postuar: 16/01/2019 - 18:12

Klemed Balili përfundoi pas hekurave një ditë më parë, duke rrëmbyer të gjithë vëmendjen e opin

Postuar: 16/01/2019 - 17:21

Ka nisur seanca e jashtëzakonshme plenare për votimin e dekreteve të Presidentit Ilir Meta për sh

Postuar: 16/01/2019 - 17:17

Gazetari Artan Hoxha, ka treguar detaje sa i takon intervistës së realizuar me Klement Balilin.

Postuar: 16/01/2019 - 16:46

Ambasadori i Bashkimit Europian në Shqipëri, Luigi Soreca ka zhvilluar një takim ditën e sotme