BREAKING NEWS

Pandemia e COVID! Rama publikon të dhënat dhe jep lajmin fantastik: Krenarë, por kujdes se shikoni ç’po ndodhet në... (Foto)

Pandemia e COVID! Rama publikon të dhënat dhe jep lajmin fantastik:
x

Aktualitet

Bota akademike në zi/ Ndahet nga jeta profesori i njohur shqiptar (EMRI+FOTO)

Bota akademike në zi/ Ndahet nga jeta profesori i njohur shqiptar

Një lajm i trishtë ka ardhur mëngjesin e sotëm për botën akademike. Ka ndërruar jetë si pasojë e një sëmundjeje të rëndë në moshën 81-vjeçare, Prof. Dr. Skënder Durrësi!

Prej vitit 1967 e deri në fund të jetës së tij, Prof. Dr. Skënder Durrësi ka shërbyer si pedagog i Teknologjisë Farmaceutike.

Gjithashtu profesor Durrësi ka shërbyer si drejtues në Fakultetin e Mjekësisë, ndërsa gjatë jetës së tij mban mbi supe shumë tituj librash, të cilët kanë qenë një ndihmesë e madhe në edukimin e brezave të rinj.

Ndër të tjera, Prof. Dr. Skënder Durrësi ka qenë edhe pjesëtar i komisioneve shkencore.

Bota akademike në zi/ Ndahet nga jeta profesori i njohur shqiptar

Bota akademike në zi/ Ndahet nga jeta profesori i njohur shqiptar