BREAKING NEWS

“Punësim në shpi bari, trafikim njerëzisht drejt Anglisë”/ Si shqiptarët po e kthejnë TIK Tok në një dark Web duke joshur edhe bandat kriminale

“Punësim në shpi bari, trafikim njerëzisht drejt
x
BREAKING NEWS

Aksident i rëndë, përplasen dy makina, humb jetën efektivi i policisë

Aksident i rëndë, përplasen dy makina, humb jetën efektivi i
x
BREAKING NEWS

"Pa miratimin e tyre s'qarkullon asnjë varkë"/ E përditshmja italiane ‘zbërthen’ mafien shqiptare: Ecin me "nder" dhe "pakte gjaku"

"Pa miratimin e tyre s'qarkullon asnjë varkë"/ E
x
BREAKING NEWS

“Pres të arrestohem të martën”/ Habit ish-presidenti Donald Trump, bën lëvizjen urgjente, fton qytetarët të...

“Pres të arrestohem të martën”/ Habit ish-presidenti
x
BREAKING NEWS

Takimi Kurti-Vuçiç në Ohër, Bashkimi Europian zbardh detaje nga marrëveshja për të cilin u negociua mbi 10 orë

Takimi Kurti-Vuçiç në Ohër, Bashkimi Europian zbardh
x
BREAKING NEWS

Marrëveshja Kosovë-Serbi/ Reagon Shtëpia e Bardhë dhe bën thirrjen e fortë

Marrëveshja Kosovë-Serbi/ Reagon Shtëpia e Bardhë dhe
x
BREAKING NEWS

Situata e Covid-19 në vend, ministria e Shëndetësisë del me njoftimin e rëndësishëm, ja çfarë ka ndodhur në 24 orët e fundit

Situata e Covid-19 në vend, ministria e Shëndetësisë del me
x
BREAKING NEWS

A ka vdekur Talo Çela? SPAK bën lëvizjen që nuk pritej

A ka vdekur Talo Çela? SPAK bën lëvizjen që nuk pritej
x

Aktualitet

Brenda javës vodhi rreth 3 mijë euro, familja që e punësoi e denoncoi/ Si i ngriti ‘grackë’ policia pastrueses Elida Kodra në Tiranë

Brenda javës vodhi rreth 3 mijë euro, familja që e punësoi e

Detaje të reja dalin në dritë në lidhje me arrestimin e një pastrueseje në Tiranë, e cila akuzohet se ka vjedhur në banesën ku ishte punësuar. Mësohet se Elida Kodra, 60 vjeçe, ishte punësuar si pastruese në banesën e shtetasit me inicialet Z. E., në rrugën “Vaso Pasha”.

Pronarët e banesës gjatë javës së fundit kanë konstatuar se mungonte një shumë lekësh dhe janë drejtuar në polici ku kanë bërë dhe denoncimin. Pasi kanë referuar dyshimet e tyre që binin mbi pastruesen, policia ka monitoruar 60-vjeçaren, për ta kapur në ‘grackë’.

Familja e vjedhur pohoi se në banesën e tyre mungonte një shumë prej 2000 eurosh, 300 dollarë dhe 35 000 lekë të rinj. Ndërkohë, gjatë kontrollit nga ana e punonjësve të komisariatit nr.2 në Tiranë, në çantën e 60-vjeçares u gjet një sasi lekësh, konkretisht 840 euro, 600 dollarë dhe 40 900 lekë të rinj.