Kërko Për

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

Britani/ 500 mijë paund kokainë "për t'i bërë nder një miku", dënohet shqiptari

Postuar: 19/06/2018 - 22:27

Një korrier droge, i cili u kap rrugës për në Birmingham me kokainë të cilësisë së lartë me vlerë 500 mijë paund, përfitoi ulje të dënimit. Gentjan Asllani u dënua nga gjykata e Birmingham me 7 vite e gjysmë burg, më 14 Shkurt të këtij viti.

Shqiptari 40-vjeçar u arrestua më 18 tetor të vitit 2016, pasi policia ndaloi një makinë në autostradë ku gjeti të fshehur 2 kilogramë kokainë. Asllani ndodhej i ulur në sediljen e pasagjerit ndërsa droga ishte fshehur nën ti. Ai i tha policisë së po i bënte nder një miku të tij duke ia transportuar drogën nga Londra në Birmingham. Sipas autoriteteve britanike secili bllok i kokainës kishte një vlerë prej 250 mijë paund.

Gjykatësi që e dënoi Asllanin tha se ai kishte luajtur një rrol të rëndësishëm si korrier. Babai i tre fëmijëve e pranoi akuzën për shpërndarje të drogës së klasit A. Megjithatë, mbrojtësja e tij ligjore, e kundërshtoi dënimin e dhënë duke thënë se ishte shumë i ashpër dhe së duhej ulur. Në seancën e zhvilluar këtë javë, gjykatësi i çështjes pranoi kërkesën e mbrojtjes dhe vendosi uljen e dënimit për Asllanin nga 7 vjet e gjysmë, në 6 vjet.

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 
Total votes: 25

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 19/09/2018 - 23:33

Prokuroria e Shkodrës, pas një hetimi disa mujor ka dërguar për gjykim 9 mjek dhe drejtues të spitalit të Shkodrës, dhe kërkon që të pezullohen nga detyra.

Postuar: 19/09/2018 - 23:01

Për shkak të dëbimit nga Gjermania, një baba kërcënoi të hedhë fëmijën nga dritarja.Kjo është dra

Postuar: 19/09/2018 - 22:33

Pas një kronike të transmetuar nga një emision investigativ ku pretendohet se një punonjës i poli

Postuar: 19/09/2018 - 22:21

Gazetari Artan Hoxha ka komentuar edhe ngjarjet në Vlorë, veçanërisht të zhdukurit.

Postuar: 19/09/2018 - 22:08

Një banor i fshatit Dukaj, A.K.

Postuar: 19/09/2018 - 21:50

Babai i Zamir Latifit, Fatos Latifi, djali i të cilit u vra më 11 tetor të vitit të kaluar së bas

Postuar: 19/09/2018 - 21:41

Policia ka ndaluar sot ish-drejtorin e Spitalit Rajonal të Beratit, Idlir Frashëri në kuadër të n