BREAKING NEWS

Me sytë e përlotur, kryeministri Rama përkujton 4 viktimat e 21 Janarit dhe komunikon vendimin e rëndësishëm (VIDEO-LIVE)

Me sytë e përlotur, kryeministri Rama përkujton 4 viktimat e 21
x

Aktualitet

Burrë e grua me koronavirus, Bashkia e Roskovecit del me njoftim të rëndësishëm dhe lëshon thirrjen urgjente: Të vetëizolohen gjithë banorët e këtij fshati

Burrë e grua me koronavirus, Bashkia e Roskovecit del me njoftim të

Bashkia e Roskovecit bën thirrje urgjente për banorët e fshatit Mbërs të vetëizolohen. Kjo pasi një çift bashkëshortësh nga ky fshat kanë rezultuar pozitiv me koronavirus.

Sipas informacionit nga bashkia ata kishin pasur histori udhëtimni me Italinë, ndërsa pas kthimit kanë pasur kontakte të ngushta në fshat, çka bën që bashkia të kërkojë që banorët të izolohen.

Njoftim i rëndësishëm!
Në vijim të masave të ndërmarra për parandalimin e virusit COVID-19 dhe në bashkëpunim të ngushtë me Q Sh të Bashkisë Roskovec ,
ju njoftojmë se kanë rezultuar pozitiv me Koronavirus #COVID1, dy banorë të fshatit Mbërs, Njësia Administrative Kurjan.
Çifti i bashkëshortëve G & S Misiraj, i janë nënshtruar testimit për COVID-19 dhe kanë rezultuar pozitiv.

Kjo familje ka pasur histori udhëtimi në Itali.
Bashkia Roskovec i bën thirrje URGJENTE të gjithë banorëve të fshatit Mbërs të vetë- izolohen, duke qenë se familja Misiraj ka pasur kontakte të ngushta me banorët e fshatit.
Kërkojmë bashkëpunimin e të gjithëve për të kuptuar rëndësinë e kësaj situate dhe respektimin e rregullave bazë:
qëndrimin në shtëpi dhe higjienë maksimale personale për veten dhe të tjerët.
Kjo është një “luftë” që na përket të gjithëve, kujdesuni për veten dhe miqtë tuaj pasi kështu do të mund të mbrohemi të gjithë.
Urojmë shërim sa më të shpejtë çiftit Misiraj.
Zoti qoftë me ne !
#JoPanik #Kujdes #qendroninështëpi #Vetëizolohu

Burrë e grua me koronavirus, Bashkia e Roskovecit del me njoftim të

Më të lexuarat