Kërko Për

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

Burri ankohet në polici: Më rreh gruaja

Postuar: 12/09/2018 - 20:15

Dhuna në familja regjistron një tjetër rast, ku gratë janë protagoniste, në ndëshkimin fizik ndaj burrave të tyre. Këtë herë rasti regjistrohet në Policinë e Durrësit, sipas së cilës, mësohet se, u plotësua kërkesë padia për lëshimin e urdhrit të mbrojtjes së menjëhershëm, për shtetasin L. S., vjeç 34, banues në Durrës, pasi bashkëshortja e tij, K. S., vjeçe 22, banuese në Durrës, ka ushtruar ndaj tij dhunë fizike e psikologjike.

Më datë 11. 09. 2018, u plotësua kërkesë padia për lëshimin e urdhrit të mbrojtjes së menjëhershëm, për shtetasin L. S., vjeç 34, banues në Durrës, pasi bashkëshortja e tij, K. S., vjeçe 22, banuese në Durrës, ka ushtruar ndaj tij dhunë fizike e psikologjike. Materialet i kaluan Gjykatës së Shkallës së Parë Durrës. Ligji nr. 9669, datë 18. 12. 2006, “Për masat ndaj dhunës në marrëdhëniet familjare”.

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 
You voted 2. Total votes: 4

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 20/09/2018 - 12:48

Kreu i Kominitetit Mysliman Shqiptar, Skënder Bruçaj nuk e ka fshehur pakënaqësinë me projektin e xhamisë së Namazgjasë në Tiranë, që tani po shkon drejt përfundimit.

Postuar: 20/09/2018 - 12:47

Duket e pakonceptuar që fëmija juaj të udhëtojë për në shkollë në një furgon që transporton bashk

Postuar: 20/09/2018 - 12:43

Policia e Durrësit ka arrestuar sot një ish-të dënuar, i cili është kapur pasi shpërndante d

Postuar: 20/09/2018 - 12:32

Për të gjithë ata që duan të dinë rreth peticioneve për vizat imigruese në SHBA, Ambasada Amerika

Postuar: 20/09/2018 - 11:37

Një avokate ka rënë sot në pranga, pasi dyshohet se ka kryer veprën penale të korrupsionit.

Postuar: 20/09/2018 - 11:26

Sipas një artikulli të fundit të Bankës Botërore dhe shifrave të vëna në dispozicion, Shqipëria v

Postuar: 20/09/2018 - 11:10

Krimet e rënda kanë bllokuar serverin e Prokurorisë së Tiranës.