Kërko Për

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

Çështja “Babalja”, Prokuroria kërkon arrest me burg për Albert Veliun dhe kunatin e tij

Postuar: 06/10/2018 - 14:19

Prokuroria e Krimeve të Rënda kërkon arrest me burg për Albert Veliun, njeriu që denoncoi publikisht në një intervistë për gazetarin Jetmir Olldashi dhe e publikuar nga Partia Demokratike se vëllai i Fatmir Xhafajt ishte i përfshirë në trafik droge.

E njëjta akuzë rëndon mbi kunatin e Veliut apo dëshmitarit X, i cili quhet Fredi Alizoti. Ky i fundit mësohet të jetë personi që në disa raste dublon videopërgjim  Agron Xhafajn në përgjigjet që i jep dëshmitarit X. Ata akuzohen për kallëzim të rremë.

Po ashtu mësohet se Prokuroria ka dhënë masën detyrim paraqitje për gazetarin Olldashi, që intervistoi të ashtuquajturin dëshmitari X.

 

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 
Total votes: 5

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 23/10/2018 - 10:47

Gjykata e Tiranës do të japë sot në orën 11:00, masën për pronarin e lokalit "Monopol" në ish Bllok, Redi Popeskun, ku ndodhi shkëmbimi i zjarreve më 4 tetor.

Postuar: 23/10/2018 - 10:38

Ditën e sotme është mbledhur Komisioni i Ekonomisë, ku si temë dite po diskutohet projekt-ligji p

Postuar: 23/10/2018 - 10:31

Një skandal i ri del në sipërfaqe sa i takon ndërtimit të një hidrocentrali në Parkun Kombëtar të

Postuar: 23/10/2018 - 10:19

Gjermania dhe Franca kryesojnë nismën në Ballkan: Një rajon pa armë ilegale deri në 2024, flet pë

Postuar: 23/10/2018 - 10:10

Aksioni i djeshëm i policisë në bashkëpunim me Krimet e Rënda që çoi në arrestimin e 27 personave

Postuar: 23/10/2018 - 10:09

Gazetari Artan Hoxha ka raguar pas lajmit të publikuar në portalin e drejtuar nga Eni Vasili.

Postuar: 23/10/2018 - 10:00

Drejtori i Policisë së Shtetit, Ardi Veliu në krah të të cilit rrinin dy vartësit e tij si dhe dr