Kërko Për

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

“Çështja Shullazi” merr fund pas shumë seancash, zbulohet zgjidhja e Prokurorisë

Postuar: 20/09/2018 - 15:35

Dosja e Emiliano Shullazit vijon të jetë një temë e nxehtë në Prokurorinë e Krimeve të Rënda, pasi ende nuk është përcaktuar emri i prokurorit, i cili do të japë pretencën në seancën e 25 shtatorit.

Gazetarja Klodiana Lala, tha se ende nuk është zgjidhur kjo problematikë dhe sipas saj, nuk ka një emër konkret që do të flasë para Shullazit pas 5 ditësh.

Gjithashtu, Lala thekson faktin  se ka diskutime dhe po mendohet, që para Shullazit të ulen një grup prej 4 prokurorësh dhe të japin pretencën.  Gjatë ditës së djeshme, ishte parashikuar të hidhej shorti për prokurorët, por këta të fundit u larguan nga seanca.

“Çështja e Emiliano Shullazit është tema më e nxehtë në Prokurorinë e Krimeve të Rënda. Situata është ende e pazgjidhur, pasi ende nuk është një emër konkret, që do të thotë fjalën e fundit për  dosjen e  Shullazit. Dje do hidhej shorti, por prokurorët  braktisën seancën. Është duke u menduar që para Shullazit të ulen prokurorët më të lartë të Krimeve të Rënda, të ketë një grup prej 4 prokurorësh. Prokurorisë së Krimeve të Rënda i kanë mbetur vetëm 5 ditë kohë dhe duhet një veprim i shpejtë. A do të kthehen prokurorët e vjetër të kësaj çështjes, apo jo, kjo ende nuk dihen se si do të procedohet dhe se sa vite burg mund të jepen”, tha Klodiana Lala.

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 
Total votes: 0

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 23/10/2018 - 13:30

Ministria e Brendshme ka njoftuar për një operacion tjetër të rëndësishëm në vend, rezultatet e të cilit do të bëhen publike më vonë në një deklaratë të Drejtorit të Policisë Ardi Veliu.

Postuar: 23/10/2018 - 13:17

Ministria e Brendshme njofton tjetër operacion policor.  Pritet që rezultatet e operacionit

Postuar: 23/10/2018 - 13:13

Psikologu dhe pedagogu Edmond Dragoti ka bërë një deklaratë të fortë kur tregon se deputetët e Ku

Postuar: 23/10/2018 - 12:58

Monedha e përbashkët ka vijuar rënien e fortë të saj edhe gjatë ditës së sotme.

Postuar: 23/10/2018 - 12:40

Policia e Shkodrës dhe Malësisë se Madhe kanë kapur 80 kilogramë drogë e dyshuar si e llojit cana

Postuar: 23/10/2018 - 11:52

Policia ka arrestuar 5 persona për laboratorin e heroinës në Has, që dyshohet se ishin punonjës.

Postuar: 23/10/2018 - 11:40

Dy ditë pas arrestimet të tij, pronari i lokalit në ish bllok ku ndodhi vrasja në 4 tetor, është