Kërko Për

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

“Çfarë kemi dhe çfarë nuk kemi?”, Artan Fuga bën deklaratën e fortë: Kemi Kuvend, por nuk kemi...

Postuar: 20/04/2019 - 23:06

Profesor Artan Fuga në një postim ironizues në faqen e tij në Facebook ka analizuar situatën në të cilën ndodhet Shqipëria. Sipas profesor Fugës, ne kemi Kuvend, por nuk kemi deputet se kanë iku, kemi Akademi Shkencash, por pa shkencë brenda.

Nga Artan Fuga

Postimi i plot:

Çfarë kemi dhe çfarë nuk kemi!

Kemi Kuvend, por nuk kemi deputetë, kanë ikur!

Kemi Akademi Shkencash, por pa shkencë brenda, asnjë pike!

Kemi Ministri Drejtësie, por nuk kemi ende gjykata!

Kemi drejtori hekurudhash, por nuk kemi trena.

Kemi ministri të jashtme, por nuk kemi ministër!

Kemi ministri mbrojtjeje, por nuk kemi ushtarë!

Kemi drejtori peshkimi, por pa anije peshkimi!

Kemi ekonomi tregu, por pa bursa aksionesh.

Jemi vend europian, por nuk na pranojnë në Europë!

Kemi votime, por nuk kemi zgjedhje, sepse kemi rizgjedhje!

Kemi autonomi universitare, por rektorët i heq dhe i ve shteti!

Do të kemi stadium futbolli europian, por asnjë ekip futbolli në Europë!

Kemi kombëtare futbolli, por nuk kemi trajner dhe lojtarë, janë shpërndarë andej këndej!

Kemi punë, por thuhet se nuk ka kush punon!!!

Kemi një komb me shqiptarët e Kosovës, por nuk kemi një shtet!

Kemi kopësht zoologjik, por nuk kemi kafshë të egra në të!

Kemi pista, por nuk kemi biçikleta!

Kemi teatër, por nuk kemi drama.

Kemi të kaluar, por nuk kemi kujtesë.

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 23/05/2019 - 19:50

Një çiklist me shtetësi italiane është aksidentuar pasditen e sotme, duke pësuar dëmtime të rënda.

Ngjarja ka ndodhur në Sarandë, ndërsa çiklisti i aksidentuar është identifikuar si Massimo Rossa.

Postuar: 23/05/2019 - 19:36

Tre 15-vjeçarë kanë mbetur të lënduar si pasojë e një aksidenti rrugor në qytetin e Fierit.

Postuar: 23/05/2019 - 19:01

Në rrugën e “Elbasanit”, në një garazh, ka rënë zjarr në rrethana ende të paqarta.

Postuar: 23/05/2019 - 18:40

Këtë të enjte janë sekuestruar 36 kg marijuanë në kufirin greko-shqiptar.

Postuar: 23/05/2019 - 18:37

 36 mijë gjimnazistë janë në ankth për mbarëvajtjen në provimet e Maturës Shtetërore.

Postuar: 23/05/2019 - 18:12

Në vazhdim të operacionit të policisë së Pordenone të Italisë ku u arrestuan 3 shqiptarë, pasi ak

Postuar: 23/05/2019 - 17:49

Dy ditë para protestës së opozitës, në godinat qeveritare kanë nisur masat paraprake për sigurimi