Kërko Për

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

“Çfarë patën me Petrit Vasilin?”, vjen reagimi i Artan Hoxhës pas lajmit nga “Zëri i Amerikës”

Postuar: 16/05/2019 - 20:14

Sipas informacioneve të Zërit të Amerikës, autoritetet diplomatike të SHBA i kanë refuzuar vizën nënkryetarit të Grupit Parlamentar të LSI Petrit Vasilit. Ky detaj u bë publik mbrëmjen e sotme gjatë një intervistës me kryetaren e LSI Monika Kryemadhi. Gazetarja e VOA pyeti Kryemadhin nëse kishte dijeni lidhur me këtë fakt, ndërsa kjo e fundit deklaroi se Vasili është një njeri pa probleme megjithatë, nuk mund ta vërë dorën në zjarr as për fëmijët e as për bashkëshortin e saj.

Lidhur me këtë deklaratë ka reaguar edhe gazetari investigativ  Artan Hoxha.

Hoxha shkruan:

Moderatorja e Zerit te Amerikes: 
Sipas burimeve tona, nenkryetarit te LSI, zotit Vasili i eshte refuzuar viza Amerikane...
Monika Kryemadhi: 
Nuk e di kete gje,...por nuk e ve doren ne zjarr as per femijet e mi....

Po me Vasilin c’paten?!!!
Hajde e merre vesh kete pune...

 

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 26/05/2019 - 20:30

Automjetet që dalin nga kufiri midis Greqisë dhe Shqipërisë, nuk do të kontrollohen me vetëm nga Policia Shqiptare. Efektivët e misionit Frontex në vendin tonë, të cilët do të bëjnë edhe kontrollin e makinave.

Postuar: 26/05/2019 - 20:17

Anila Bushi, një 38-vjeçare me pothuajse 20 vite martesë, thotë se nuk i intereson fare bashkësho

Postuar: 26/05/2019 - 19:13

Është kryer ekstradimi i shtetasit shqiptar R.K, 31 vjeç, lindur në Tepelenë, nga Vjena drejt ven

Postuar: 26/05/2019 - 16:54

Për mbi 20 vite kanë jetuar nën një çati, por Nazmia nuk është sjellë me vjehrrën ashtu siç është

Postuar: 26/05/2019 - 16:12

Nesër pasdite ekziston mundësia që në zona të kufizuara reshjet të jenë në formë shtrëngate, më t

Postuar: 26/05/2019 - 16:03

Në pikën kufitare të Morinit këtë fundjavë ka patur pak lëvizje në të dy anët e doganës  së

Postuar: 26/05/2019 - 15:08

Ambasada amerikane ka publikuar ditën e sotme një njoftim për të gjithë shqiptarët që kanë fitu