Kërko Për

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

“Çfarë po ndodh në Tiranë?”, Kreshnik Spahiu bën reagimin e fortë:Pse Monika dhe PD po e sulmojnë pasi BE dhe SHBA mbështetën votimin për Kushtetuesen

Postuar: 11/11/2019 - 23:26

Ish kreu i Aleancës Kuq e Zi, Kreshnik Spahiu ka reaguar për votimin e dy anëtarëve të rinj të Gjykatës Kushtetuese. Spahiu thekson se nuk e kupton këtë qëndrim të opozitës, në një kohë që BE dhe SHBA janë shprehur pro votimit të kësaj të hëne.

“BE dhe Amerika sapo mbështetën zyrtarisht votimin e Gjykatës Kushtetuese!

– PD dhe Monika sapo e quajtën votimin si grusht shteti!

– A mund të ma sqaroni çfarë po ndodh në Tiranë, sepse unë si jurist nuk po kuptoj asgjë?!”, shkruan Spahiu

SHBA dhe BE e kanë përshëndetur votimin për ngritjen e Gjykatës Kushtetuese ndërsa PD dhe LSI e kanë sulmuar fort atë.Sipas tyre, Kuvendi ka shkelur Kushtetutën dhe i ka hequr të drejtën Ilir Metës për të zgjedhur një anëtar.

 

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 14/12/2019 - 16:53

Gazetari Artan Hoxha, i ftuar në studion e Abc News edhe për kapjen e 670 kilogramëve kokainë që u kapën pak muaj më parë në Brazil, të cilat kishin logon e Kf Elbasanit.

Postuar: 14/12/2019 - 16:36

Specialistët e Interpol Tirana arritën të ekstradonin nga Duesseldorfi në Gjermani, 39 vjeçarin Y

Postuar: 14/12/2019 - 16:22

Sa i përket arrestimeve për shembjen e godinës tek Kavalishenca, gazetarja Klodiana Lala tha se a

Postuar: 14/12/2019 - 16:12

Ky besim dhe kurajo që pashë tek shqiptarët më kujtoi që kjo forcë dhe aftësi për të përballuar v

Postuar: 14/12/2019 - 16:00

Dy persona u vunë në pranga në kushtet e flagrancës sot nga Komisariati i Policisë Nr.

Postuar: 14/12/2019 - 15:42

Aksionit të policisë për arrestimin e të akuzuarve për viktimat e tërmetit në Durrës i kanë shpët

Postuar: 14/12/2019 - 15:35

Fabjan Alameti, shqiptari 21-vjeçar që banonte në Nju Jork është dënuar me gati pesë vite burg.