Kërko Për

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

" Charlie Hebdo" vë në gatishmëri Tiranën, nën masa të rrepta sigurie

" Charlie Hebdo" vë në gatishmëri Tiranën, nën masa të rrepta sigurie

Postuar: 09/01/2015 - 13:20

Ngjarja "Charlie Hebdo" ka vënë në gatishmëri edhe Tiranën.
 
Kryeqyteti është vënë në masa të rrepta sigurie, ku agjentë të antiterrorist civil janë vendosur në porte dhe aeroporte dhe në institucionet diplomatike në Tiranë, veçanërisht në ambasadën Franceze në vendin tonë.
 
Ndërsa kreu i Shërbimit Informativ Shtetëror Visho Ajazi ka vizituar sot selinë diplomatike franceze në Tiranë.  
 
"Charlie Hebdo" është gazetë e përjavshme satirike franceze e cila u sulmua para dy ditësh nga 3 persona të armatosur. Nga sulmi terrorist u vranë 12 persona ndër të cilët edhe kryeredaktori i gazetës dhe 3 karikaturistë të njohur.
 

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 19/07/2019 - 23:37

Humb jetën në spitalin e traumës në kryeqytet 26-vjeçari me iniciale G.B i cili u aksidentua tre ditë më parë në Elbasan, si pasojë e të cilit u plagosën edhe tre persona të tjerë.
 

Postuar: 19/07/2019 - 23:08

Një e moshuar ka ndërruar jetën në Spitalin e Traumës pasi është rrëzuar në rrugën ‘Komun

Postuar: 19/07/2019 - 22:10

Dhjetëra agjentë policie ishin të përfshirë në operacionin, që çoi në arrestimin e 12  perso

Postuar: 19/07/2019 - 20:27

Adriatik Kuka vrau bashkëshorten e tij Hazbije Kuka në sy të djalit 8-vjeçar.

Postuar: 19/07/2019 - 19:22

Detaje të reja kanë dalë nga krimi i ndodhur në familjen në Durrës.

Postuar: 19/07/2019 - 19:15

7 persona kanë rënë në pranga në Krujë për kultivim kanabisi, ku mes tyre është edhe një i mitur.

Postuar: 19/07/2019 - 19:03

Policia e Tiranës ka ndaluar një 73-vjeçar, për 2 vepra penale: "Vepra të turpshme" dhe