Kërko Për

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

Çifti Gashi-Gina fiton betejën me Arta Markun

Postuar: 09/11/2018 - 17:54

Apeli Administrativ shfuqizon urdhërat për pezullimin e Rovena Gashit dhe bashkëshortit të saj Dritan Gina.

Kryeprokurorja Arta Marku pezulloi dy prokurorët disa muaj më parë me argumentimin se po hetohen pasuritë. Urdhri i Markut është shfuqizuar nga Apeli Administrativ.

Apeli: "Urdhrat për pezullim kanë tejkaluar kompetencat e kryeprokurores Marku. Urdhrat janë në kundërshtim me ligjin"

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 19/03/2019 - 18:52

Një 37-vjeçare shqiptare është arrestuar nën dyshimin se ka ndihmuar grupe kriminele shqiptare që të pajisen me 500 pasaporta britanike.

Postuar: 19/03/2019 - 18:40

"Active-Traveller" e cila është një faqe e njohur në Britani, i ka kushtuar një artikul

Postuar: 19/03/2019 - 18:12

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur në Laç pasi një makinë është përfshirë nga flakët ndërkohë që ka q

Postuar: 19/03/2019 - 18:03

 Në Elbasan është mbledhur Task Forca kundër kanabisit ditën e sotme.

Postuar: 19/03/2019 - 16:40

Gjykata e Shkallës së Parë në Tiranë ka lënë në burg 4 nga 17 të arrestuarit për protestën e dhun

Postuar: 19/03/2019 - 14:50

Emisioni “Open” i gazetares Eni Vasili, mbrëmjen e djeshme u shoqërua me debate të fo