BREAKING NEWS

Koronavirusi në Shqipëri, Ministria e Shëndetësisë përditëson të dhënat: Ja sa persona janë konfirmuar pozitivë në 24 orët e fundit

Koronavirusi në Shqipëri, Ministria e Shëndetësisë
x

Aktualitet

Cikloni i rrezikshëm godet edhe Kretën, ja çfarë po ndodh në ishull

Cikloni i rrezikshëm godet edhe Kretën, ja çfarë po ndodh

Cikloni mesdhetar ka prekur edhe Kretën, sidomos pjesën perëndimore të ishullit. Shirat kanë filluar në mesditë në prefekturën e Chania dhe nga ora 5 pasdite ishte 71 mm shi ishte regjistruar  në Paleochora .

Fenomenet e motit intensiv u shfaqën edhe në Heraklion. Shumë zona të Heraklionit u zhytën në errësirë , të tilla si lagjet përreth Ai Giannis në Knossos.

Në të njëjtën kohë, luhatjet e vazhdueshme të situatës aktuale krijuan shumë probleme.

Rrugët janë kthyer në shumë vende sikur janë lumenj, të tilla si Giofyros, por edhe brenda qytetit e nëpër lagje.

Cikloni i rrezikshëm godet edhe Kretën, ja çfarë po ndodh

Më të lexuarat