BREAKING NEWS

Covid 23, 110 milionë të vdekur, bota në kaos, diktaturë ushtarake, ekonomi e shkatërruar pa jetë sociale, Songbird filmi i fundit

Covid 23, 110 milionë të vdekur, bota në kaos, diktaturë
x

Aktualitet

Cikloni mesdhetar/ Nis përkeqësimi i motit në Jon, ja çfarë po ndodh

Cikloni mesdhetar/ Nis përkeqësimi i motit në Jon, ja

Deti Jon dhe Peloponezi perëndimor janë goditur nga një ciklon mesdhetar pasditen e së enjtes. Sipas mediave greke, stuhia sub-tropikale tashmë ka prekur in Zakynthos, Kefalonia dhe Ithaca.

Raportohet se moti ka nisur që të përkeqësohet në orët e fundit në Greqinë Perëndimore.

Në qendër të stuhisë janë ishujt e Jonit, ndërsa erërat e forta dhe shirat e dendur kanë goditur Zakynthos, Kefalonia dhe Ithaca .

Rruga që po ndjek cikolin në Greqi është duke u regjistruar nga sateliti meteorologjik evropian Meteosat-11 , ndërsa Observatori Kombëtar i Athinës po proceson dhe vizualizon të dhënat e satelitit për të treguar lëvizjet e rrymave.