BREAKING NEWS

Mbledhja e dy parlamenteve/ Vasili shpjegon pse braktisi seancën e përbashkët: Vëllezërit nga Kosova kanë paguar oligarkët për të ardhur në tokën amë! Ballkani Hapur tradhtia më e madhe

Mbledhja e dy parlamenteve/ Vasili shpjegon pse braktisi seancën e
x
BREAKING NEWS

“Protesta do mbahet para Kryeministrisë”, Berisha i bën thirrjen e fortë Bashkisë dhe e paralajmëron

“Protesta do mbahet para Kryeministrisë”, Berisha i bën
x
BREAKING NEWS

Presidenti Begaj merr vendimin, i jep nënshtetësinë shqiptare këngëtares Dua Lipa

Presidenti Begaj merr vendimin, i jep nënshtetësinë shqiptare
x
BREAKING NEWS

“Bojkotoi” seancën e përbashkët plenare, Berisha zbulon arsyen pse u largua nga parlamenti

“Bojkotoi” seancën e përbashkët plenare, Berisha
x
BREAKING NEWS

Rama merr fjalën në Kuvendin historik Shqipëri-Kosovë, deputetët e PD-së marrin vendimin e papritur! Çfarë ndodhi?

Rama merr fjalën në Kuvendin historik Shqipëri-Kosovë,
x
BREAKING NEWS

“Duhet të jemi më shpesh bashkë!”, mesazhi Albin Kurti ‘thumbon’ Ramën në 110-vjetorin e pavarësisë: Të përfshihemi në çështjet e njëri-tjetrit, por jo për të penguar

“Duhet të jemi më shpesh bashkë!”, mesazhi Albin
x
BREAKING NEWS

Mbledhja e përbashkët të dy kuvendeve, Mediu ngre alarmin dhe bën thirrjen e fortë: Serbia po blen armatime, të ndalojmë menjëherë influencën ruse dhe kineze

Mbledhja e përbashkët të dy kuvendeve, Mediu ngre alarmin dhe
x
BREAKING NEWS

FOTO/ Prej disa kohësh mungesë, mbledhja Shqipëri-Kosovë ‘bën të gjallë’ Bashën

FOTO/ Prej disa kohësh mungesë, mbledhja Shqipëri-Kosovë
x

Aktualitet

Cilat vende e kanë njohur Kosovën dhe cilat jo? Publikohen tabelat me të gjithë të dhënat

Cilat vende e kanë njohur Kosovën dhe cilat jo? Publikohen tabelat me

Që nga shpallja e njëanshme e pavarësisë së Kosovës në vitin 2008, 98 anëtarë të OKB-së e kanë njohur këtë territor si të pavarur dhe disa vende kanë ndryshuar vendimin e tyre.

Lista jozyrtare e vendeve që e kanë njohur Kosovën përfshin 98 anëtarë të OKB-së dhe 3 subjekte që nuk janë pjesë e kësaj organizate ndërkombëtare. Menjëherë në vitin 2008, 51 vende njohën pavarësinë e tyre dhe në vitet në vijim numri u rrit. Po ashtu, Kosova njihet nga tre subjekte që nuk janë anëtarë të plotë të OKB-së.

Cilat vende e kanë njohur Kosovën dhe cilat jo? Publikohen tabelat me

Pavarësia e Kosovës nuk është njohur nga 97 shtete, duke u bazuar nga lista e Zyrës për Punë të Jashtme të Qeverisë së Serbisë, ndonëse presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiç, tha se janë tetë shtete që e kanë tërhequr njohjen e tyre, pa i bërë të ditur emrat.

Cilat vende e kanë njohur Kosovën dhe cilat jo? Publikohen tabelat me

Më të lexuarat