Kërko Për

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

Cilët janë dy gjyqtarët që do të dalin para KPK të enjten dhe të premten?

Postuar: 11/07/2018 - 13:48

Dy gjyqtarë do ti nënshtrohen procesit të vettingut të enjten dhe të premten.

Nesër do të dalë para Komisionit të Pavarur të Kualifikimit gjyqtari i Gjykatës Kushtetuese, Gani Dizdari. 

Trupi gjykues përbëhet nga Pamela Qirko, Roland Ilia dhe Olsi Komici.

Ndërkohë  me 13 korrik do të zhvillohet seanca dëgjimore për gjyqtarin e Gjykatës së Lartë,Tom Ndreca. 

Trupi gjykues përbëhet  nga Brunilda Bekteshi, Roland Ilia dhe Firdes Shuli.

 

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 
Total votes: 0

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 21/07/2018 - 23:27

Afër 6 muaj pas vrasjes, një shqiptar është prangosur nga policia greke në Selanik.Shqiptari 23-vjeçar është prangosur në kohën kur po bënte përpjekje për të kaluar kufirin e për të mbërritur në Shqipëri.Sipas asaj që

Postuar: 21/07/2018 - 23:22

Një 42 vjeçar është arrestuar në qytetin e Durrësit pasi dhunonte bashkëshorten e tij.Sipas polic

Postuar: 21/07/2018 - 22:45

Senida Mesi, Zv.Kryeministrja e Shqipërisë ndodhet prej disa ditësh në Amerikë, ku po zhvillon ta

Postuar: 21/07/2018 - 22:25

Pasi kanë konsumuar alkool në një festë private, ka lindur edhe sherri.

Postuar: 21/07/2018 - 21:44

Një i ri ka mbetur i plagosur me thikë në qytetin e Korçës.

Postuar: 21/07/2018 - 21:21

I gjithë plazhi i Velipojës ka mbetur pa energji elektrike.

Postuar: 21/07/2018 - 21:02

 Shqetësimi i ngritur herë pas herë nga drejtuesit e mjeteve që përdorin Rrugën e Kombit, mb